Elis Hallik

ORKESTRITEOSED

Teosed sümfooniaorkestrile

  • The Firehearted (Tulihingega)
    Pühendatud Eesti Riiklikule Sümfooniaorkestrile
    2021
    6'
    sümfooniaorkester: 222(b.cl)2(cf), 4230, löökpillid (4), keelpillid
    Esiettekanne: Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigent Olari Elts; 10.09.2021, Estonia kontserdisaal
    Levitaja: EMIK EH 001
  • Aegis
    2018
    11'
    sümfooniaorkester
    Esiettekanne: Sinfonietta Rīga, dirigent Erki Pehk; 5.10.2018, Müpa Budapest, festival CAFe Budapest, Ungari
  • Fluchtpunkt (Kadumispunkt)
    2017
    sümfooniaorkester
    Esiettekanne: Prantsuse raadioorkester (L'Orchestre philharmonique de Radio France), dirigent Pierre-André Valade; 28.06.2017, Pariisi raadiomaja (Maison de la Radio), festival Manifeste akadeemia
  • 2017
    11'
    sümfooniaorkester: 4442, 4431, 4, harf, klaver, keelpillid, fonogramm
    Esiettekanne: Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigent Baldur Brönnimann; 27.10.2017, Estonia kontserdisaal, Rahvusvaheline nüüdismuusika festival "Afekt"
  • En passant par la valleé (Minnes läbi oru)
    2012
    sümfooniaorkester: 2221, 3221, 3, keelpillid
    Esiettekanne: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester, dirigent Toomas Vavilov; 7.03.2012, Tallinna Metodisti kirik

TEOSED SOOLOINSTRUMENDILE/SOOLOINSTRUMENTIDELE JA ORKESTRILE

Teosed kahele või enamale solistile ja orkestrile

  • 2015
    11'
    2 viiulit, keelpilliorkester
    Esiettekanne: Triin Ruubel (viiul), Juta Õunapuu-Mocanita (viiul), Tallinna Kammerorkester, dirigent Atvars Lakstīgala; 12.04.2015, Eesti Rahvusringhäälingu 1. stuudio, festival "Eesti muusika päevad"
    Tellija: festival "Eesti muusika päevad"

ANSAMBLITEOSED

Duod

  • Impacts
    2014
    4'
    tšello, kontrabass
    Esiettekanne: Joanna Gutowska (tšello), Mayuko Ichikawa (kontrabass); 23.08.2014, Mürzzuschlag, SÜDBAHN Museum, Viini muusika- ja esituskunstide ülikooli rahvusvahelise suveakadeemia lõppkontsert
    Esiettekanne Eestis: Johannes Välja (tšello), Regina Udod (kontrabass); 28.08.2021, Tallinna Jaani kirik, Tallinna Kammermuusika Festival

Triod

  • A Water-Bound Clock (Veesidemes kell)
    2018
    kannel, klavessiin, harf
    Esiettekanne: Una Corda; 15.12.2018, Tallinn, Vanalinna Muusikamaja
  • 2015
    12'
    saksofon, 2 löökpillimängijat
    Esiettekanne: clapTON ensemble: Chema Bañuls (saksofon), Víctor Barceló ja Roberto Maqueda (löökpillid); 22.05.2015, Galerii Noorus, Tartu, Eesti Heliloojate Festival
  • Auprès, au loin (Lähedal, kaugel)
    2014
    plokkflööt, tšello, klavessiin, live-elektroonika
    Esiettekanne: Roentgen Connection, Tammo Sumera (live-elektroonika); 27.09.2014, EMTA kammersaal, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sügisfestival
  • Gorge de Loup (Hundi kurk)
    2013
    klarnet, 2 löökpillimängijat Feed-drumil (Feed-drum – itaalia helilooja Michelangelo Lupone arendatud elektroakustiline instrument)
    Esiettekanne: Hugo Cledat (klarnet), Katalin La Favre (Feed-drum) ja Galdric Subirana (Feed-drum); 2012, Edgar Varèse'i saal, Lyon
  • Sangete
    2009
    viiul, oboe, klaver
    Esiettekanne: Mari Targo (viiul), Kaspar Mänd (oboe), Mai Ots (klaver); 20.04.2009, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, festival "Eesti muusika päevad"

Keelpillikvartetid

  • Keelpillikvartett
    2012
    keelpillikvartett
    Esiettekanne: Virgile Guglielmi (viiul), Sarah-Erin Bye (viiul), Emmanuel Francois (vioola), Amaryllis Jarczyk (tšello); 2011, Edgar Varèse'i saal, Lyon

Kvintetid

  • 2016
    11'
    flööt/bassflööt, bassklarnet, viiul, tšello, ettevalmistatud klaver
    Esiettekanne: Ansambel Fractales; 25.08.2016, Arnold Schönbergi keskus, Viin, Viini Muusikaülikooli rahvusvaheline suveakadeemia festival
    Esiettekanne Eestis: Ansambel Fractales; 25.10.2016 Tallinn, Hopneri maja, Rahvusvaheline nüüdismuusika festival Afekt
    CD „New Estonian Chamber Music“, Estonian Music Information Centre (2017); Ansambel Fractales
  • Ärkamised
    2009
    flööt, klarnet, fagott, metsasarv, basstromboon
    Esiettekanne: Linda Vood (flööt), Margus Parind (klarnet), Kadri-Ann Suss (fagott), Rodion Matvejev (metsasarv), Johannes Kiik (basstromboon); 26.09.2009, EMTA kammersaal, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sügisfestival

Sekstetid

  • Like a Swan
    2022
    flööt, klarnet, klaver, viiul, vioola, tšello
    Esiettekanne: Tallinna Uue Muusika Ansambel, dirigent Arash Yazdani; 10.05.2022, Vigo kaasaegse kunsti muuseum Marco, Hispaania
  • Touching the First Sounds
    2019
    flööt, klarnet, saksofon, viiul, vioola, tšello
    Esiettekanne: Tallinna Uue Muusika Ansambel, Marcus Weiss (saksofon), dirigent Arash Yazdani; 19.05.2019, Tallinn, Suurgildi hoone

Septetid

  • 2021
    8'
    flööt, klarnet, klaver, 2 viiulit, vioola, tšello
    Esiettekanne: Ansambel Synaesthesis, dirigent Karolis Variakojis; 26.04.2021, Vilnius, Heliloojate Maja, Eesti Muusika Päevad & Balti Muusika Päevad (veebikontsert)

Teosed suurele ansamblile (8+)

  • Born in Waves
    2021
    10'
    bassklarnet, trompet, tuuba, klaver, löökpillid (1 mängija), viiul, vioola, tšello
    Esiettekanne: Ensemble Musikfabrik, dirigent Clement Power; 23.10.2021, Noblessneri valukoda, Rahvusvaheline Nüüdismuusika Festival AFEKT
  • La Passione
    2021
    10'
    flööt, oboe, klarnet, fagott, metsasarv, viiul, tšello, kontrabass
    Esiettekanne: Oksana Sinkova (flööt), Riivo Kallasmaa (oboe), Eneko Iriarte Velasco (klarnet), Peeter Sarapuu (fagott), Kreete Perandi (metsasarv), Maano Männi (viiul), Johannes Välja (tšello), Regina Udod (kontrabass); 24.08.2021, Tallinna Mustpeade maja, Tallinna Kammermuusika Festival
    Tellija: Tallinna Kammermuusika Festival

TEOSED SOOLOINSTRUMENDILE

Teosed viiulile

  • Sotto voce (Poolihääli)
    2011
    7'
    viiul
    Esiettekanne: Kristjan Hallik (viiul); 23.03.2011, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ooperistuudio, festival "Eesti muusika päevad"

VOKAAL- JA KOORIMUUSIKA

Teosed hääl(te)ele ja muu(de)le instrumendile / instrumentidele

  • Reverse
    2010
    hääl, harf, klaver
    Esiettekanne: Tui Hirv (sopran), Liis Jürgens (harf), Mai Ots (klaver); 24.03.2010, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ooperistuudio, festival "Eesti muusika päevad"

ELEKTROONILISED, ELEKTROAKUSTILISED JA MULTIMEEDIA TEOSED

  • 2019
    sopran, flööt, elektroonika
    Tekst: Georg Trakl (saksa keeles)
    Esiettekanne: Sirje Aleksandra Viise (sopran), Monika Mattiesen (flööt), Indrek Palu (elektroonika); 4.05.2019, Sakala 3 teatrimaja, World Music Days 2019
    Tellija: Eesti Muusika Päevad/World Music Days
  • Jälgedes
    Audiovisuaalne kompositsioon live-muusikaga. Videoprojektsiooni autor: Elis Vesik
    2011
    saksofon, tšello, videoprojektsioon
    Esiettekanne: Jandra Puusepp (saksofon), Joosep Kõrvits (tšello); 4.05.2011, Tallinna Kirjanike Maja
  • Mälestused
    2008
    4'
    Eelsalvestatud ning töödeldud materjal kõlaritele

LASTEMUUSIKA

Instrumentaalteosed lastele

  • Päikesepatsi ja kassi seiklused
    Muinasjutt koos muusikaliste vahepaladega. Kaasaegse muusika võtteid tutvustav viiulivihik algajatele viiulimängijatele.
    2013
    kuni 8 viiulit
    Tekst: Elis Vesik
  • Kaasaegse muusika võtteid tutvustav viiulivihik edasijõudnud viiulimängijatele.
    2013
    8 viiulit
    Esiettekanne: Kooli "Les Petits Solistes" õpilased; 30.06.2013, Salle Bellecombe, Lyon

KUJUNDUSMUUSIKA

  • Raua häälestamine
    2012
    Eelsalvestatud ja töödeldud materjal neljale kõlarile
    Esiettekanne: Shenkari Tehnika- ja Disainikolledži galerii, Iisrael, 10.-31.05.2012, Eesti Kunstiakadeemia sepa- ja ehtekunsti osakonna näitus "Rituaal"

ORKESTRATSIOONID JA SEADED

  • Klaveripala tsüklist Mikrokosmos, nr. 139
    Orkestratsioon Béla Bartóki klaveripalade tsüklist Mikrokosmos nr. 139
    2012
    sümfooniaorkester
    Esiettekanne: Lyoni Kõrgema Rahvusliku Konservatooriumi sümfooniorkester, dirigent David Chappuis; 2013 jaanuar, Varèse'i saal, Lyon
  • Klaveritsükkel Norra tantsud ja laulud op. 17 nr. 12
    Orkestratsioon Edvard Griegi klaveritsüklist
    2012
    sümfooniaorkester
    Esiettekanne: Lyoni Kõrgema Rahvusliku Konservatooriumi sümfooniorkester, dirigent David Chappuis; 2013 jaanuar, Varèse'i saal, Lyon
  • X marginaal
    Orkestratsioon Jaan Räätsa klaveripalast
    2010
    sümfooniaorkester