Uudised

Eesti esinduskollektiivid esitavad Arvo Pärdi loomingut Eesti Vabariigi juubelikontsertidel Prantsusmaal

20. oktoobril kõlab kuulsa Pariisi Filharmoonia Pierre Boulezi suures saalis Arvo Pärdi looming, mida esitavad Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester Tõnu Kaljuste juhatusel. Kontserdiga, kus kohal viibib ka helilooja, tähistatakse Prantsusmaa pealinnas Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva.

Metsosopran Kai Rüütel annab Inglismaal soolokontserdi

17. oktoobril annab metsosopran Kai Rüütel soolokontserdi Oxfordi Ülikoolis koos rahvusvaheliselt tunnustatud inglise pianisti Roger Vignolesiga. Kavas kõlavad mh eesti heliloojate soololaulud.

René Eespere kontsertetenduse „Augustus“ esmaettekanne

René Eespere „Augustus“ on Noorte Filharmoonia kontserdisarja uudisteos, mis esietendub Mustpeade maja Valges saalis 27. oktoobril kell 14. Solistid on Priit Volmer ja Aurelia Eespere ning Tallinna Kammerorkestrit juhatab Andres Kaljuste.

Ansambel U: tähistab homme oma 15. sünnipäeva

16. oktoobril kell 19 tähistab eesti aktiivseim nüüdismuusika ansambel U: kontserdiga sarjas „URR“ (U: Rahvusringhäälingus) oma 15. sünnipäeva Eesti Raadio 1. stuudios. Kontserdiga teeb ansambel mõningase läbilõike ansambli ajaloost ning erinevatest tahkudest, millega U: tegeleb.

Jüri Variste mälestuskontsert

Laupäeval, 20. oktoobril kell 13 toimub Jüri Variste 111. sünniaastapäevale pühendatud kontsert Tallinna Filharmoonia Mustpeade maja Valges saalis. 10. oktoobril 2018 möödus 111. aastat Eesti koorikultuuri suurkuju Jüri Variste (10.10.1907–4.03.1989) sünnist.

Kontsertetendus Rein Rannapi muusikale

Novembri alguses jõuab Tallinnas ja Paides lavale kontsertetendus „Hingelinnud“, mille kannavad ette solistid Uku Joller ja Kätrin Kärsna, Eesti Raadio Laulustuudio mudilas- ja lastekoor, Üle-eestiline neidudekoor Leelo ning projektorkester Leiu Tõnissaare dirigeerimisel.

SügisFest suurem kui kunagi varem

19.–24. oktoobrini leiab aset Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) muusikafestival SügisFest. Festivali jooksul astub lavale üle 150 muusiku ja näitleja ning toimub kümme eriilmelist sündmust, millest suuremale osale pääseb tasuta.

Rahvusooper Estonia alustab kammerkontsertide sarjaga

Sel sügisel alustab rahvusooper kammerkontsertide sarjaga, mis toimub hubaseks kohvikuks kujundatud kammersaalis. Publikul on võimalik suupisteid ja jooke ette tellida või külastada kohvikut, mis on avatud tund aega enne kontserdi algust. Kohvikusse mahub muusikat kuulama vaid 140 huvilist.

Eesti Filharmoonia Kammerkoori sügis tuleb erakordselt välisesinemiste rohke

Eesti Filharmoonia Kammerkoor alustab täna tihedat turneedeperioodi, kui oktoobri ja novembri jooksul antakse 13 kontserti 6 erinevas välisriigis – Belgias, Prantsusmaal, Soomes, USA-s, Ungaris ja Poolas. Programmides pakutakse eelkõige eesti muusikat, millega tähistatakse Eesti Vabariigi 100. sünniaastapäeva.

Selgusid Muusikapreemiate 2018 laureaadid

Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital ja Eesti Muusikanõukogu andsid 1. oktoobril, rahvusvahelisel muusikapäeval koos üle Muusikapreemiad 2018. Eesti Muusikanõukogu preemiad kogu senise tegevuse eest said Märt-Matis Lill, Lembit Saarsalu ja Madis Kolk.