Muusikauudised

Pärnu Linnaorkestri juubelihooaja lõppkontserdil põimitakse kokku kogu hooaja värvid ning aasta jooksul loodud värviküllane kunstiteos saabki valmis


Pärnu Linnaorkester. Foto: Kaupo Kikkas

Pärnu Linnaorkestri 30. hooaeg oli inspireeritud värvidest ja seetõttu oli ka igal kontserdil mõni värviga seotud pealkiri. Seekord siis „Pärlvalge“, mis toimub 10. mail kell 19 Pärnu kontserdimajas.   

Kontserdil astub üles Pärnu publikule juba varasemast tuttav dirigent Andres Kaljuste, kes lisaks mitmetele hariduslikele projektidele (sh Pärnu Linnaorkestri hiljutine õpilassolistide kontsert „Muusa Puudutus“) tegutseb aktiivselt kammermuusikuna nii viiuli- kui vioolamängija rollis.  

Mitmekülgne metsosopran Tuuri Dede tunneb hästi nii nüüdismuusika repertuaari kui ka ajatut klassikat. Ta on üles astunud solistina suurvormide ettekannetel (nt Mahleri 2. sümfoonia, Verdi Reekviem) ning erinevates ooperirollides (Cornelia G. F. Händeli ooperis „Julius Caesar“, Hänsel E. Humperdincki ooperis „Hänsel und Gretel“ jpt). 
 
Pärnu linnaorkestri produtsent Mariin Aavik võtab kontserdi lühidalt kokku järgneva lausega: „Värvide temaatikast kantud hooaja lõppu sobib nagu valatult prantsuse muusika oma detailirohkuse ja rikkaliku harmooniakäsitlusega. Kõrvuti Raveli ja Poulenci meistriteostega on kavas Evelin Seppari uudisteos, mis seob verbaalse väljendusviisi helide keelega ja tõotab pakkuda põnevaid avastusi.“  


Evelin Seppari miniatuuride tsükkel Anagramm-Portreed on kirjutatud spetsiaalselt Tuuri Dedele. Teksti autor on Ilmar Laaban. 

Lisainfo: Pärnu Linnaorkester ja Facebook

--------------------------------------- 

Suvel ootab Pärnu linnaorkestrit ees mitu põnevat koostööprojekti.

Pärnu Muusikafestivaliga toimub 10.–19. juulini. Tegemist on ühe tuntuma rahvusvahelise klassikalise muusika festivaliga Eestis, mis ühendab Järvi Akadeemia ehk õpitoad noortele muusikutele, kõrgetasemelise kontsertprogrammi ning Paavo Järvi juhtimisel ja juhatamisel tegutseva Eesti Festivaliorkestri. 

Sel aastal on linnorkestril au olla osa põhiprogrammist. 15. juulil toimub Pärnu kontserdimajas „Öökontsert“, kus Pärnu Linnaorkestri ees on uus peadirigent Henri Christofer Aavik. Solistina astub kuulajate ette Šveitsis resideeriv flötist Maarika Järvi. 
Kavas on Ives, Eller, Piazzolla, Weinberg, Foote, Sylvestrov.

Lisainfo: Pärnu Muusikafestival


26.–27. juulil toimub Eesti Liikumis- ja Heaolufestival, mis kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi. Festivali eksperimentaalkontserdil astub Pärnu linnaorkestri ette armastatud vokalist ja levimuusik Daniel Levi

Kontserdi ajal mõõdetakse muusikute kaloraaži ja südamelöögisagedust. Eesmärk on saada teada, kas ja kuivõrd teevad muusikud musitseerides head oma tervisele ja heaolule. Muusikute pulssi saab näha ka ekraanilt ainulaadse visuaallahendusena, mille loob videokunstnik Carmen Seljamaa ja valguskujundaja Priidu Adlas.

Lisainfo: Visit Elva

***
  
Pärnu Linnaorkester (PLO) on juba kolm aastakümmet rikastanud Pärnu kultuurimaastikku kui ainus professionaalne sümfooniaorkester Lääne-Eesti piirkonnas. See kogukonda ühendav muusikaline jõud on loonud mitmekülgset kultuuriruumi ning pakub unikaalseid elamusi nii Pärnu kui kogu Eesti publikule.  

PLO ühendab Pärnu andekaid muusikuid, moodustades dünaamilise kogukonna, mis on tuntud oma mobiilsuse ja žanrilise mitmekülgsuse poolest. Pikaajaline koostöö nii erinevate kontserdiorganisatsioonide kui ka rahvusvaheliselt tunnustatud tippmuusikutega on teinud neist Eesti muusikamaastikul silmapaistva kollektiivi.  

Pärnu Linnaorkester on pühendunud eesti muusika esiletõstmisele, olles igal aastal uute teoste esmaettekandja ja salvestaja. Tegevus on leidnud kajastust mitmes kultuuriväljaandes ja meediakanalis, kinnitades orkestri olulist rolli Eesti muusikamaailmas. 
 

Tagasi