Miina Härma 150. Enne ja nüüd

 
Miina Härma 150. Enne ja nüüd

Juubelialbum DVD-ga

SE&JS 2014
Hind: 28.00 €
Vali kogus:

Miina Härma 150. sünniaastapäeva tähistava rohkete fotodega kaunistatud albumi koostas Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum koostöös kirjastusega SE&JS, albumi väljaandjad on Tiigi Seltsimaja ning Tartu Linnavalitsus. Lisana on kaasas DVD-plaat Eesti Segakooride Liidu korraldatud Miina Härma juubelikontserdi salvestusega 9. veebruarist 2014.

Õpetaja perekonnas sündinud Miina Härma (1864–1941) elu armastus oli muusika. Ta oli helikunstis ja elus kordumatu ning sensatsiooniline, olles kõigis oma tegemistes esimene. Esimene eesti soost akadeemilise haridusega naine – orelikunstnik, helilooja, muusikaõpetaja, koorijuht. „Eks kõmise tema kuulsusest ammugi terve kodumaa,” kirjutas jurist Karl Hellat Läänemaa esimese laulupeo laulude kogumiku sissejuhatuses juba 1896. aastal. „“Tuljak” on kujunenud kooride lemmiklauluks,” kirjutab koorijuht Ants Üleoja 2014. aastal.

Miina Härma laulud kõlavad igal üldlaulupeol. Ta viisid on omased ja armsad. Neis on meloodia ilu, soojust ja sügavust. Miina Härma looming tõstab meie rahvuslikku eneseteadvust ja teeb tuju rõõmsaks.

Ilmunud 2014
Eesti keeles
240 lk.
Fotod, DVD
Formaat 293x226x21mm
Kujundanud Andres Tali
Albumi käsikirja koostanud ja kirjutanud: Sirje Endre, Ene Kuljus ja Risto Lehiste
Käsikirja eriosade autorid: Laine Randjärv, Riho Leppoja ja Ene Üleoja
Albumi lisade kroonika koostajad: Valli Ilvik, Ene Kuljus ja Katrin Puur
Väljaandja: Kirjastus SE&JS