Cantores Vagantes

Varajase muusika stuudio Cantores Vagantes tegutseb alates 1989. aastast. Ansambel ühendab muusikuid, kelle sooviks on varajase muusika interpreteerimine. Mängitakse originaalpillide koopiatel ajaloolist esituspraktikat respekteerides. Stuudio liikmeskond ei ole kindlalt fikseeritud – seda võib käsitleda professionaalide sõpruskonnana, kus mängijate arv sõltub muusika nõudmistest. Ansambli kunstilised juhid ja põhiliikmed on Reet Sukk ja Taavi-Mats Utt.

Anambli partnerite seas on aastate jooksul olnud klavessinistid Reinut Tepp, Imbi Tarum, Lembit Orgse, Marju Riisikamp ja Iren Lill, organistid Ene Salumäe ja Tiia Tenno, viiuldajad Anu Gehlert, Elo Tepp ja Meelis Orgse, barokkfagoti mängijad Kaido Suss ja Peeter Sarapuu, tšellist Egmont Välja, viola da gamba mängijad Peeter Klaas ja Roland Lill. Asambli töös on osalenud ka Lilian Langsepp barokkharfil, Robert Staak lautol, oboemägija Ele Raik ning lauljatest sopran Hele-Mall Leego ja tenor Veikko Kiiver. Väliskülalistena on ansambliga koostööd teinud Alise Juška, Julia Lurje, Pavel Andrejev, Jari S. Puhakka, Jeanette van Wingerden, Fumitaka Saito ja Diego Nadra.

Ansambli repertuaar hõlmab muusikat keskajast 18. sajandini, sh itaalia, prantsuse, inglise, saksa, hispaania ja hollandi heliloojate teoseid. Oma 24 tegevusaasta jooksul on ansambel esinenud Venemaal, Rootsis, Soomes, Saksamaal jm ning andnud regulaarselt kontserte Eestis. Cantores Vagantes on välja andnud kaks plaati: "Muusikat ajastute piirimailt" (2002) ja "Muusika Põhjalast" (2013).

Lisaks aktiivsele ja järjepidevale kontserttegevusele on Cantores Vagantes alates oma asutamisest pakkunud ka individuaalset pilliõpet, õpetajateks Reet Sukk ja Taavi-Mats Utt. Lisaks stuudiole õpetab Reet Sukk plokkflööti ka G. Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis, Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakoolis ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Taavi-Mats Utt on õpetanud plokkflööti Viljandi ja Vanalinna muusikakoolides, G. Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis, Viljandi Kultuurikolledžis ja Tallinna Ülikoolis. Aastast 2000. aastast juhatab ta plokkflöödiõpetajate ühingut ERTA-Estonia (Euroopa Plokkflöödiõpetajate Assotsiatsiooni Eesti haru).

Vaata lisaks:
www.youtube.com/cantoresvagantes
https://soundcloud.com/reet-sukk
 

© EMIK 2013

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).