Patrik Sebastian Unt

20.09.1999

Patrik Sebastian Unt on lõpetanud Rapla Ühisgümnaasiumi (2018) ja Rapla Muusikakooli saksofoni ja klaveri erialal (2017). Heliloominguga alustas iseseisvalt 11-aastasena, kompositsioonitunde on saanud Tauno Aintsilt (2013/2014) ning konsultatsioone koorimuusika valdkonnas Pärt Uusbergilt. Ta on osalenud mitmetel rahvusvahelistel muusikaolümpiaadidel: 2016. aastal Klaipėdas saavutas pronksmedali, 2018. aastal võitis ta vabariikliku muusikaolümpiaadi ning saavutas kulddiplomi rahvusvahelisel muusikaolümpiaadil Tallinnas, kahel viimasel valiti tema segakooriteos "Nüüd õhtu on" (tekst Kersti Merilaas) parimaks omaloominguks. Lisaks on Patrik saanud mitmeid stipendiume ja autasusid, näiteks Maxima Tulevikutalent 2014, Rotary humanitaarstipendium 2018 ja Rapla valla kultuuriauhind "Valla vedur" 2017. Konkursil "Noor Helilooja 2019" saavutas ta III koha looga "Samba de Tartaruga Marinha", mida esitas Henri Zibo (akordion). Ta on loonud teoseid väga paljudele erinevatele koosseisudele: sümfooniaorkester, puhkpilliorkester, segakoor, meeskoor, naiskoor, saksofonikvartett, klaver, soolopill ja klaver, käsikellade ansambel jpm. Lisaks heliloomingule teeb ta seadeid erinevatele koosseisudele alates orkestrist lõpetades väiksemate lauluansamblitega.

Patrik Sebastian Unt on osalenud Eurotreff 2015 raames Saksamaal rahvusvahelises kooritöötoas kontsertmeistrina (dirigent Franz M. Herzog). Ta on tihedalt seotud mitme erineva kollektiiviga: Mitte-Riinimanda koorid (dirigent Urve Uusberg ja Pärt Uusberg, koormeister Patrik Sebastian Unt), Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia Vokaalgrupp RING (juhendaja Veronika Portsmuth), Eesti Noorte Segakoor (dirigent Silja Uhs). 2017–2018 oli Patrik Kehtna Segakoori Corvus dirigent. 2018. aasta Raplamaa laulu- ja tantsupeol juhatas Patrik Sebastian Unt meeskoore.

© EMIK 2017
Täiendatud 2019 mais

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).