Muusikauudised

XV Eesti Kammerkooride Festival rõõmustab osalejate rohkusega

XV Eesti Kammerkooride Festivalile registreerus kokku 28 koori üle Eesti, esindatud on nii sega-, mees- kui naiskammerkoorid, samuti on ka sel korral kaasatud koolikoorid.

“Rõõmustav, et koore registreerus Eesti eri paigust ja et kõik kategooriad on esindatud. Rõõmu teeb ka osalejate rohkus. Varasemalt on vaid ühel korral olnud osalevate kooride arv suurem – 2010. aasta festivalil osales 30 koori,” ütles Eesti Kammerkooride Liidu juhatuse liige Küllike Joosing.

15. Eesti Kammerkooride Festival toimub 2.–3. mail 2020 Tallinnas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (Tatari 13). Festivali Grand Prix ja lõppkontsert toimuvad 3. mail Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia uues kontserdisaalis. Lisaks kohustuslikule loole tuleb esitada vabalt valitud a cappella teos Cyrillus Kreegi loomingust.

Festivali eesmärk on kvaliteetse a cappella koorilaulutraditsiooni säilitamine ja edendamine Eestis. Festivali keskmes on kooride konkurss, mis toimub erinevates kategooriates (A, B ja C).  Koolikammerkooride tegevuse innustamiseks on eraldi alagrupp D. Konkurssi hindab 5-liikmeline rahvusvaheline žürii.

Üle-Eestiline kammerkooride festival toimub iga kahe aasta järel. Viimati 2018. aastal Tartus toimunud festivali Grand Prix pälvis Elleri tütarlastekoor, dirigendid Külli Lokko ja Kärolin Orav. Esimene festival toimus 1986. aastal nimetusega Vabariiklik Kammerkooride Festival. 1998. aastast on festivali korraldaja Eesti Kammerkooride Liit (EKKL).

Eesti Kammerkooride Liit (EKKL) on Eesti Kooriühingu alaliiduna Eesti kammerkoore koondav ning nende tegevust edendav liit, mis loodi 1997. aastal. Liit on katusorganisatsioon kooridele, esindades oma liikmete huvisid ja toetades läbi erinevate ettevõtmiste kooride arengut. Liidu eesmärk on edendada kõrgetasemelist a cappella koorilaulu Eestis, olla liikmeskooridele asjatundlik ja usaldusväärne partner. Peame oma südameasjaks kammerkooride liigi hoidmist ja vokaalkultuuri mitmekesist arendamist. Räägime kaasa koorielu puudutavatel teemadel. Liidu olulisemate tegevuste hulka kuuluvad Eesti Kammerkooride Festivali, traditsiooniliste jõuluootuskontsertide ja kontserdisarjade “Kuulajale” ja “Heliloojad-juubilarid” korraldamine, samuti teabepäevade, õppereiside ning koolituste läbiviimine.

Festivali reglement, osalejad ja lisainfo: www.ekkl.ee

Tagasi