Muusikauudised

XIX Suure-Jaani Muusikafestival

17.–23. juunini toimub Suure-Jaanis ulatuslik muusikafestival, kus traditsiooniliste kontsertide kõrval toimub ka näituse avamine,  muusikaline jumalateenistus ning lõunatunnid kohvikus Arturi Juures, kus interpreedid ja heliloojad räägivad muusikast ja oma tegemistest.

Festivali suurim magnet on nn sookontsert, mis toimub tänavugi 23. juunil kell 3 öösel Hüpassaare rabasaarel, kus esineb Soo-orkester (kontsertmeister Arvo Leibur) ja solist Vladimir Miller (bass, Peterburi)  Darrell Angi juhatusel. Vahelugemised teeb Jaan J. Leppik.

Suurejoonelise kontserdiga tähistab 22. juunil oma 60. sünnipäeva festivali kunstiline juht Andres Uibo: Suure-Jaani kooli suures saalis tulevad ERSO ja segakoor Latvija poolt ettekandele tema Esimene sümfoonia ja Wolfgang Amadeus Mozarti „Reekviem”, dirigendiks Darrell Ang.

Õigeusu kirikus annab kontserdi Peterburi Maria Teatri kammerkoor, juba mitmendat aastat esineb festivalil orkester Klaaspärlimäng Sinfonietta. Kondase maja saalis esinevad Jaakko Kortekangas ja Martti Raide, Köleri kodutalus Lubjassaares saab lisaks Tobiase Keelpillikvartetile kuulata kunstiteadlast Aleksandra Murret. Suure-Jaani kirikus astuvad publiku ette Ellerhein Ingrid Kõrvitsa juhatusel ja Kristjan Kannukene, Olustvere lossis Siiri Sisask, Tääksi vesiveskis Hortus Musicus. Festivali lõpetab Tõnis Mägi ja Kärt Johansoni autorikontsert ning traditsiooniliselt  jaanitule süütamine.

Kokku toimub ligi 30 sündmust, sh VII Mart Saare nimeline lauljate konkurss ja IV Villem Kapi nimeline heliloomingu konkurss „Uus laul”. Festivali korraldab Suure-Jaani vald, kunstiline juht on Andres Uibo.

Vaata ka: Suure-Jaani Muusikafestival

Tagasi