Muusikauudised

Walesi rahvusvahelise muusikafestivali keskmes on Arvo Pärt

Vale of Glamorgan Festival Walesis tähistab sellel aastal Arvo Pärdi 80. sünnipäeva, esinema on kutsutud Tallinna Kammerorkester ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor. 22. mail toimub muusikaelu ja kultuurikorraldajatele Eesti muusika kontaktüritus. 12.–23. maini toimuval festivalil on kavas ka Helena Tulve, Toivo Tulevi, Märt-Matis Lille, Veljo Tormise, Erkki-Sven Tüüri, Jaan Räätsa ja Tõnu Kõrvitsa looming.

13. mail on Hollandi Nieuw Ensemble’i kavas teiste seas Helena Tulve „Ligne d’horizon“, Arvo Pärdi „Scala cromatica“ ja Toivo Tulevi „Don’t Call Him too Early“.

Pärdi „Passacaglia“ ja „Peegel peeglis“ on kavas duo Sara Trickey (viiul) & Robin Greeni (klaver) kontserdil 14. mail.

Pärdi muusikat mängivad ka Francoise-Green Piano Duo 16. mail ja ansambel Fretwork 15. mail.

Hiina Rahvusliku Kunstide Keskuse Orkestri solistid annavad kaks kontserti, mil muu hulgas kavas Pärdi „Da pacem Domine“ ja „Solfedžo“ (20. mail) ning „Fratres“ ja „Summa“ (22. mail).

Eesti Filharmoonia Kammerkoori kontsert Kaspars Putninši juhatusel toimub 21. mail Penarthis Kõikide Pühakute kirikus, esitusele tuleb Pärdi „Solfedžo“, „Magnificat“, „Ode VII Memento“ (teosest „Kanon Pokajanen“), „Dopo la Vittoria“, „Nunc Dimittis“, Märt-Matis Lille „Unejõgi“ (Suurbritannia esiettekanne), Veljo Tormise „Tornikell minu külas“ ja festivali teise peahelilooja Dobrinka Tabakova laulud. Kontserdile eelneb vestlus.

22. mail annab Tallinna Kammerorkester kontserdi eesti muusikast Cardiffis BBC Hoddinott Hallis, ettekandele tuleb Jaan Räätsa Kontsert kammerorkestrile op. 16, Pärdi „Trisagion“, Erkki-Sven Tüüri „Passion“ ja „Illusion“ ning Tõnu Kõrvitsa „Thule eleegiad“ (orkestri kontsertmeister on Harry Traksmann).

23. mail esinevad Tallinna Kammerorkester ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor Cardiffi St. David’s Hallis, kus kõlab Dobrinka Tabakova looming ning Arvo Pärdi „Aadama itk“ ja „Stabat Mater“, juhatab Kristjan Järvi.

Vaata ka: Vale of Glamorgan Festival

Tagasi