Muusikauudised

VI Eesti noorte koorijuhtide konkurss

 4.–7. novembrini toimub Tallinnas noorte koorijuhtide konkurss, mille kontserte saab kuulata Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning Metodisti kirikus.

Konkursi esimene voor algab 4. novembril kell 16 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus esineb EMTA segakoor, teine voor 5. novembril kell 17 Metodisti kirikus, kus töötatakse Eesti Rahvusmeeskooriga. Kavas on Arvo Pärt, Cyrillus Kreek, Ester Mägi, Eduard Tubin, Evelin Seppar ja Veljo Tormis. Konkursi lõppkontserdil 7. novembril kell 19 Metodisti kirikus esinevad EMTA segakoor, Eesti Rahvusmeeskoor ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor, finalistide juhatusel tuleb ettekandele Veljo Tormise, Arvo Pärdi, Erkki-Sven Tüüri, Toivo Tulevi ja Galina Grigorjeva looming.

Eesti Kooriühingu, Eesti Filharmoonia Kammerkoori, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Eesti Rahvusmeeskoori korraldatava konkursi eesmärgiks on välja selgitada ja esile tõsta võimekaid noori koorijuhte. Konkurss on pühendatud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia 95. aastapäevale ja Eesti Rahvusmeeskoori 70. aastapäevale.

Vaata ka:
Eesti Kooriühing
Eesti Kontsert

Tagasi