Muusikauudised

VHK keelpilliorkester pühendab kontserdi XIII noorte laulu- ja tantsupeole

VHK keelpilliorkester. Foto: Kristiina Männik

VHK orkester ja dirigent Rasmus Puur annavad 29. juunil Tallinna Jaani kirikus kontserdi  „Laulupeo pärlid II“. XIII noorte laulu- ja tantsupeo eelõhtul toimuval kontserdil kõlavad keelpilliorkestri seaded koorilauludest, mis kõlanud laulupidude repertuaaris.

Kontsert on jätkuks 2019. aastal Eestimaa eri paigus toimunud Eesti Laulu- ja Tantsupeo sihtasutuse korraldatud kontsertidele „Laulupeo pärlid“. „Neli aastat tagasi, juubelilaulupeo eel uuris Eesti Laulu- ja Tantsupeo sihtasutus, kas oleksime valmis VHK orkestriga andma suure pidustuse puhul kontsertsarjas kontserte. Lõpuks jõudsime ideeni laulupeo kullafondi lauludest keelpilliorkestri seades, et kuulata neid teoseid ilma tekstita, keskendudes vaid muusikale,“ meenutab dirigent Rasmus Puur. Menukaid kontserte oli muusikutel ka endal väga haarav anda ja nii tekkis mõne nädala eest dirigendil eksprompt idee see kava enne XIII noorte laulu- ja tantsupidu korraks elustada. „Kontserdi kaudu saab nii end kui publikut laulupeoks häälde panna.“

Vanalinna Hariduskollegiumi muusikakooli õpilastest koosnevas keelpilliorkestris musitseerivad noored vanuses 13–19 aastat. Viimastel aastatel on orkester keskendunud valdavalt eesti muusika esitamisele – pühendanud kontserte näiteks Ester Mägi, Arvo Pärdi, Erkki-Sven Tüüri ja Tõnu Kõrvitsa loomingule ning andnud välja albumid Mart Saare, Cyrillus Kreegi ja Veljo Tormise muusikaga. Orkester on seni koostööd teinud mitmete inspireerivate interpreetidega nagu Hans Christian Aavik, Johan Randvere, Kirke Karja, Mari Kalkun, Liisi Koikson, Mari Jürjens ja mitmed teised.

Kontserdi „Laulupeo pärlid II“ kavas kõlavad meile laulupidude repertuaarist tuttavad koorilaulud. Nii on kavas näiteks Miina Härma, Mart Saare, Gustav Ernesaksa, Ester Mägi, Tõnu Kõrvitsa ja mitmete teiste heliloojate looming. „Lisaks pisimuudatustele kontserdi kavas on teisiti ka see, et meiega on laval mitmed orkestri vilistlased,“ kirjeldab Puur. „Sest eks laulupidu too ju meid kõiki mõne aja tagant kokku!“

Kontsert toimub 29. juunil algusega kell 21.00 Tallinna Jaani kirikus. Annetuspiletid hinnaga 5, 10 ja 15€ saadaval kohapeal. XIII Noorte laulu- ja tantsupeo osavõtjale on kontserdile käepaelaga sissepääs tasuta.

Tagasi