Muusikauudised

Valgusinstallatsioon Andrus Kallastu muusikaga Pärnus


  Andrus Kallastu
Reedel, 1. novembril kell 17 toimub Pärnu Endla teatri ees valgusinstallatsiooni „Ja taevad laulsid“ esimene seanss. Installatsioon kestab 90 minutit ning seda korratakse samal õhtul kell 19 ja kell 21. Sündmus on osa Pärnumaa Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse korraldatavast loomeettevõtjate Inspiratsioonipäeva programmist.

 

Kosmoloogilise hüpoteesi kohaselt arvatakse teadvat, millal universum, mida me asustame, lakkab olemast. Samas me keegi ei tea, kas inimteadvusel õnnestub ületada ruumi ja aja piir ning milline teadmine või kogemus on võimalik sellest piirist üle minnes meie praegusest maailmast kaasa võtta. Teose „Ja taevad laulsid“ eesmärk on jaatada tõdemust, et elu on ilus ja seda tuleb nautida täiel rinnal.

Valgusinstallatsioonis on kasutusel Andrus Kallastu muusika („Müstilised kellad“ (2009) ja „Anima mea“ (2006)) ning Raul Meele visuaalne poeesia („Suur idajõgi“ (2010), „Vihm“ (2010) ning „Sina ei pea tapma“ (2010)). Installatsiooni on projekteerinud arhitektid Tanel Tuhal ja Ra Luhse ning see on valminud Joonas Vabamäe töökojas.

Installatsiooni produtsent on Pärnu Ooper, koostööpartneriteks on Kultuurkapital, Soome Haridusministeerium, Musiikin edistämissäätiö MES, Pärnumaa Loomemajanduse Tugiüksus, Pärnumaa, Ettevõtlus- ja Arenduskeskus PEAK ja Euroopa Liidu struktuurifondid.

Vaata ka: Pärnu Ooper

NB! 1.11.2013 väljakuulutatud valgusinstallatsiooni JA TAEVAD LAULSID kolm etendust Pärnu Endla teatri ees jäävad tugeva tuule ja vihma tõttu ära.

Tagasi