Muusikauudised

Uued isamaalised laulud Politsei- ja Piirivalveorkestri kontserdituuril „Mööda piiri“EV100 muusikaprogrammi kuuluv kontserdituur „Mööda piiri“ liigub mööda Eesti piiriäärseid alasid Sillamäelt Tallinnani. Kontsertidele kõlab uus laululooming, mille eesmärk on tuua rambivalgusse kaasaegne isamaaline mõte tekstis ja heliloomingus. Laulud on tellitud tuntud ja armastatud eesti laulukirjutajatelt ja heliloojatelt ning neid esitavad Politsei- ja Piirivalveorkestri saatel nii autorid ise kui ka teised Eesti solistid.

Kavas on Piret Rips-Laul/Leelo Tungal „Siin ta on see minu kodu“ (seade Tõnis Kõrvits), Mihkel Raud „Sada aastat“ (seade Ülo Krigul), Mari Kalkun/Jan Rahman „Mino maa“ (seade Tõnis Kõrvits), Olav Ehala/Leelo Tungal „Sa oled ainus“ (seade Tõnis Kõrvits), Aare Kruusimäe/Ernst Enno „Me sügavam sisu“, Siiri Sisask/Anna Haava „Emakeel“ (seade Tõnis Kõrvits), Madis Orav/Ago Niglas/Aapo Ilves „Mehe mõõt“ (seade Ülo Krigul), Sven Grünberg/Helvi Jürisson „Aegruum“, Maria Kõrvits/Mari Kalkun „Piiritajate lend“, Mari Jürjens „Saladus“ (seade Tõnis Kõrvits), Ott Lepland/Aapo Ilves „Süüta leek“ (seade Riivo Jõgi), Tõnis Mägi/Juhan Liiv „Sa oled püha ja ilus“ (seade Kristo Matson), Rein Rannap/Indrek Hirv „Jõud“ ja Margo Kõlari „Sind kiidan hõiskehuulil“ puhkpilliorkestrile.

Kontsertidel astuvad lisaks Politsei- ja Piirivalveorkestrile üles Tõnis Mägi, Liisi Koikson, Ott Lepland, Mari Kalkun, Karl-Erik Taukar ja Mari Jürjens. Dirigent on Hando Põldmäe.

Kontserdid toimuvad:
19. augustil kell 16 Sillamäe Mere puiesteel
20. augustil kell 16 Alatskivi laululaval
21. augustil kell 19 Värska laululaval
22. augustil kell 19 Valga keskväljakul
23. augustil kell 20 Lilli-Ungurini piiripunktis
24. augustil kell 19 Kuressaare lossi hoovis
25. augustil kell 19 Kloogarannas
26. augustil kell 16 Tallinnas, Vabaduse väljakul

Vaata ka: Facebook

Tagasi