Muusikauudised

Urmas Vulp 60

Viiuldaja Urmas Vulp tähistab oma 60. sünnipäeva kontsertidega Tallinnas ja Tartus, kus ta astub üles koos organist Toomas Trassiga. Innuka eesti muusika propageerijana on ka tema juubelikontsertide kavas Rudolf Tobiase, Artur Kapi, Peeter Süda, Heino Elleri, Eduard Tubina, Edgar Arro ja Ester Mägi looming.

Urmas Vulp lõpetas 1977. aastal Tallinna Riikliku Konservatooriumi Vladimir Alumäe juures, misjärel täiendas end Moskva konservatooriumi assistentuuris Jevgenia Tšugajeva juhendamisel. 1981. aastast alates töötab Urmas Vulp Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias õppejõuna. Vulp tegutseb eelkõige kammermuusikuna: ta on Tallinna Keelpillikvarteti juht ja asutajaliige, üle kümme aasta musitseerinud duetis kitarrist Heiki Mätlikuga ning on solistina esinenud koos pianistide Heljo Sepa, Lille Randma, Tõnu Reinu, Rein Metsa, Marje Lohuaru ja Vardo Rumesseniga. Tema eestvedamisel toimub rahvusvaheline Heino Elleri nimeline keelpillimängijate konkurss. Vardo Rumesseniga koostöös on valminud CD „Eesti Viiulimuusika“ (Eres 1997), kus esitatakse Heino Elleri, Eduard Tubina, Eugen Kapi, Ester Mägi, Artur Lemba ja Arvo Pärdi teoseid. Samuti on koos Heiki Mätlikuga salvestadud CD-d „Northern Lights in Music“ (Heiki Mätlik 2007), „Sajand Eesti viiulimuusikat“ (2005) ja „Cantus“ (Finlandia 1998). 2003. aastal sai Tallinna Keelpillikvartett koosseisus Urmas Vulp, Olga Voronova, Toomas Nestor ja Henry-David Varema Heino Elleri nimelise muusikapreemia. 2009. aastal pälvis Urmas Vulp Eesti Kultuurkapitali sihtkapitali muusika aastapreemia eesti keelpillikultuuri edendamise eest.

Kontserdid leiavad aset Eesti Interpreetide Liidu ja Eesti Konsterdi sarjas „Eliitkontserdid“ ning toimuvad 10. juunil kell 19 Tallinna Niguliste kirikus ja 11. juunil kell 19 Tartu Jaani kirikus.

Vaata ka:
Eesti Kontsert
Eesti Interpreetide Liit

Tagasi