Muusikauudised

Urmas Sisaski oratooriumi „Dom“ esiettekanne


Urmas Sisask. Foto: Kristjan Rosin

 

24. novembril tuleb Soomes Turu toomkirikus esiettekandele Urmas Sisaski oratoorium „Dom“ op. 159 (2017), mis on Soome ja Turu linna kingitus Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks.

Teos on loodud keelpilliorkestrile, kahele orelile, kolmele koorile, neljale solistile, plokkflöödikvartetile, käsikellade orkestrile ja löökpillidele. Turu toomkiriku ajaloo ainetel on teksti kirjutanud Turus elav kirjanik Harri Raitis, sõnad on nii eesti, soome kui ka ladina keeles. Oratooriumi toovad Anu Åbergi juhatusel ettekandele 150-liikmeline koor (Turu toomkiriku koguduse koorid ja meeskoor Laulun Ystävät), solistid Marja Haikka (sopran), Heikki Rainio (tenor), Mikko Laiho (bariton), Jukka Pietilä (bass), Markku Hietaharju ja Miika Hartikainen (orelid), käsikellaansambel Hups!, plokkflöödiansambel Bravade ja keelpilliorkester ning keskaja tantsu tantsijad.

Oratooriumi ettekande produtseerib Soome suurim estofiile ja kohalikke Eestist pärit inimesi ühendav mittetulundusühing Varsinais-Suomen Viro-keskus ry.

Vaata ka:
Facebook
EV 100

Tagasi