Muusikauudised

Una Corda annab kontserdi Soomes

Ainulaadse koosseisuga kaasaegse muusika ansambel Una Corda astub 15. mail kell 15 üles Kuopio toomkirikus, kus toob ettekandele peamiselt eesti heliloojate loomingust koosneva kava pealkirjaga „Maisemia mereen takaa“. Kõlavad nii spetsiaalselt ansambli koosseisu silmas pidades loodud teosed kui ka seaded, mille on Una Corda ise teinud.

Kontsert leiab aset X Ajalooliste Klahvpillide Festivali (The Nordic Historical Keyboard Festival) raames ning on ühtlasi festivali avakontserdiks.

  Una Corda. Foto: Kaupo Kikkas
Regulaarselt alates 2012. aastast toimuv muusikafestival kestab ligi kaks nädalat ja pakub kuulamiseks umbes 20 kontserti Kuopios ja selle lähiümbruses. Publik saab osa muusikast alates 16. sajandist kuni tänapäevani. Festivali idee on propageerida ajaloolisi klahvpille (peamiselt klavikordi), aga ka teisi nii soolopillina- kui ka kammerkoosseisudes, sõlmida sidemeid eri maade ajalooliste klahvpillimängijate vahel ja pakkuda publikule kõrgetasemelisi muusikalisi elamusi.

Una Corda kontserdikavas tuleb ettekandele Cyrillus Kreegi „Õnnis on inimene“ (Una Corda seade), Mirjam Tally „Streamline“ ja „Event Horizon“, Malle Maltise „Unekiri“, Helena Tulve „... il neige / ... it is snowing“, Liis Viira „Pendulum“, Raimo Kangro „Display IV: Tundmatu muusiku portree“ op. 42 (Una Corda seade) ning Hugo Vasco Reisi „Labyrinth of Stillness“.

Ansamblis Una Corda mängivad Liis Viira (harf), Kristi Mühling (kannel) ja Ene Nael (klavessiin).

Festivali koduleht: www.nordicclavichord.org

Tagasi