Muusikauudised

Tütarlastekoori Ellerhein jõulukontsert ja Tiia-Ester Loitme 90


Tütarlastekoor Ellerhein. Foto: www.facebook.com/Ellerhein

16. detsembril kell 18 toimub Tallinnas Niguliste kirikus tütarlastekoori Ellerhein iga-aastane jõulukontsert. Seekord aga veel pidulikumas meeleolus, sest kontserdiga tähistatakse koori kauaaegse dirigendi, maestra Tiia-Ester Loitme 90. sünnipäeva. Koori juhatab Ingrid Kõrvits, orelil Kadri Toomoja ja Andres Uibo. Kaastegev on ansambel Duo ObSolute koosseisus Jaanika Kuusik (sopran) ja Riivo Kallasmaa (oboe). Esmaettekandes kõlavad Margo Kõlari vaimulike rahvaviiside seaded Ellerheinale ja Duo ObSolute’ile. Sama kavaga esinetakse ka 17. detsembril kell 17 Viljandi Baptistikirikus.

Täna, 14. detsembril kell 18 võib Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi Peeter Süda saalis osa saada vestlusõhtust Tiia-Ester Loitmega. Vestlust viib läbi Ellerheina vilistlane Anne Hiio. Vestlusõhtule on sissepääs tasuta.

Ellerheina saab kuulda ka 18. detsembril kell 18 Tallinna Toomkirikus, kus kontserdil pealkirjaga „Oh laulgem südamest“ on kavas Cyrillus Kreegi, Arvo Pärdi, Rein Rannapi, Jaakko Mäntyjärvi jt koorilooming. Orelil mängib Kadri Toomoja. Kontserdi korraldaja on Muusikute fond PLMF.

Lisainfo:

Tagasi