Muusikauudised

Trio Poll-Varema-Poll toovad täna esiettekandele Tõnu Kõrvitsa teose „Islands“Täna, 29. novembril kell 19 esineb kontserdisarja „Meistrid laval” raames Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis Trio Poll-Varema-Poll. Esmaettekandele tuleb Tõnu Kõrvitsa teos „Islands”/„Saared”.


Mari PollHenry-David Varema ja Mihkel Poll on rahvusvahelise haardega interpreedid ning hinnatud pedagoogid, triona on nad tegutsenud 2013. aastast alates ja selle aja jooksul esinenud nii Euroopas, Venemaal kui ka Hiinas. Ansambli repertuaar hõlmab laia valikut muusikat Mozartist, Beethovenist ja Brahmsist kuni nüüdisheliloojate teosteni.

Erilisel kohal on trio repertuaaris eesti helikunst, sealhulgas klassikute nagu Artur Lemba ja Heino Elleri teosed, aga ka meie kaasaegsete – Erkki-Sven Tüüri, Arvo Pärdi ning Riho Esko Maimetsa looming. 2021. aasta sügisel ilmus Triol Poll-Varema-Poll eesti heliloojate klaveritriodest ka album, mille andis välja Poola plaadifirma DUX. Albumile on salvestatud Heino Elleri, Arvo Pärdi, Artur Lemba ja Riho Esko Maimetsa muusika ning selle esitluskontserdid toimusid muuhulgas Berliini Konzerthausis ja Hamburgi Elbphilharmonie’s. 2023. aastal pälvis trio Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia laiahaardelise ja rahvusvahelise kammermuusika-aasta eest.

Kavas:
Ester Mägi - Klaveritrio d-moll
Tõnu Kõrvits - „Islands”/„Saared” (esiettekanne)
Heino Eller - Kaks lüürilist pala klaveritriole
Artur Lemba - Klaveritrio nr 1 B-duur

Sama kavaga astub trio Poll-Varema-Poll üles laupäeval, 9. detsembril kell 18 Tartu Ülikooli aulas.

„Meistrid laval“ on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) kammermuusika sari, kus kõrgetasemeliste ja eriilmeliste kontserdikavadega esinevad EMTA õppejõud ja külalised.

Piletid Piletikeskusest ja tund enne algust kohapealt. Õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele on sissepääs tasuta, kuid selleks on vajalik võtta Piletikeskusest tasuta pääse.

Lisainfo: EMTA

Tagasi