Muusikauudised

Trio Poll-Varema-Poll toob kuulajateni kõik Beethoveni klaveritriod

Trio Poll-Varema-Poll alustab 18. detsembril kontserdisarja, mille käigus tuuakse esmakordselt 50 aasta jooksul Eesti publiku ette tsüklina kõik Beethoveni klaveritriod. Kokku toimub 2023. aasta sügiseni Eesti erinevates kontserdipaikades 15 kontserti.

Pianist Mihkel Polli sõnul on Beethoveni klaveritriod selle žanri üheks vundamendiks ning ka nende trio on oma tegutsemisaastate jooksul Beethoveni muusikaga sügavuti tegelenud. „Sellest protsessist koorus välja soov kõik senine Beethoveni mängimisega omandatu ja läbitehtu kuulajateni tuua. Kuna trio Poll-Varema-Poll tähistab järgmisel aastal oma kümnendat sünnipäeva, siis on see meie jaoks ka omamoodi pidukontsertide seeria,“ sõnas ta.


Trio Poll-Varema-Poll. Foto: Kaupo Kikkas

Viiuldaja Mari Polli, tšellist Henry-David Varema ja pianist Mihkel Polli ettekandes jaotuvad Beethoveni klaveritriod kolme kontserdikava peale. Igal kontserdil kantakse ette üks Beethoveni varastest ning üks hilistest triodest, pakkudes sissevaadet Beethoveni loomingu eri etappidesse. Koos korduskontsertidega esitatakse klaveritriosid 2022. aasta detsembrist kuni 2023. aasta sügiseni kokku 15 korral erinevates kontserdisaalides üle Eesti.
 
Mari Poll (viiul), Henry-David Varema (tšello) ja Mihkel Poll (klaver) on rahvusvahelise haardega interpreedid, kes on andnud kontserte paljudes maailmakuulsates kontserdisaalides, triona on nad tegutsenud alates 2013. aastast. Erilisel kohal trio repertuaaris on eesti heliloojate looming.

Detsembris kõlavad Beethoveni klaveritriod Kukruse Polaarmõisas (18. detsember) ja Alatskivi lossis (20. detsember). Tallinna pidulik avakontsert toimub 21. detsembril Viimsi Artiumis. Avakontserdil ettekantav Trio B-duur op. 11 „Gassenhauer“ esitatakse seekord originaalversioonis koos Korea päritolu klarnetisti Soo-Young Lee’ga.

Tagasi