Muusikauudised

Toivo Tulevi maailmaesiettekanne ja Liis Viira Eesti esiettekanne täna EMTA suures saalis


Vaskpillikvintett NyNorsk

Täna, 23. oktoobril algusega kell 19 astub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suure saali lavale Norra vaskpillikvintett NyNorsk, kelle esituses kõlavad maailmaesiettekandena Toivo Tulevi teos “nani mo nashi - there is nothing more” vaskpillikvintetile, kontratenorile ja elektroonikale ning Eesti esiettekandena Liis Viira teos "There are so many insects... / Tänavu suvel on väga palju putukaid" häälele ja viiele vaskpillimängijale. Lisaks on kavas Nils Henrik Asheim ja Tze Yeung Ho teosed.

Norra vaskpuhkpillikvintett NyNorsk asutati 2015. aasta detsembris. Kvintett keskendub peamiselt nüüdismuusikale ja erinevatele crossover`i projektidele ning on teinud koostööd metsosopran Tora Augestadi, kontratenor Sean Belli, näitleja Ivar Nergaardi ja eksperimentaalse löökpillitrio Pinquinsiga. NyNorsk on oma lühikese tegevusaja jooksul olnud juba 16 Norra helilooja teose esmaesitaja, seal hulgas Nils Henrik Asheimi, Therese Birkelund Ulvo ja Marcus Pause teostele. Nad on esinenud mitmetel Norra mainekatel muusikafestivalidel. Hetkel on kvintetil käsil oma esimese CD salvestamine, mis ilmub 2020. aastal LAWO Classics plaadimärgi all.

EMTA suures saalis astub kvintett lavale koosseisus Ingrid Eliassen (trompet), Jørgen Arnesen (trompet), Daniel W. Kjellesvik (metsasarv), Ingebjørg Bruket (tromboon), Berger Iver Færder (tuuba) ning kontserdil on kaastegevad Sean Bell (kontratenor, Norra) ja Liis Viira (harf).

Lisainfo kodulehel ja Facebookis.

Tagasi