Muusikauudised

Tatjana Kozlova-Johannese ja Helena Tulve muusika kontserdil „Ühised huvid“Eesti Interpreetide Liidu sarjas „Eliitkontserdid“ astub seekord peaesinejana üles Peeter Sarapuu (fagott) koos Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontsertmeistritega: Arvo Leibur (viiul), Kaido Välja (viiul), Rain Vilu (vioola), Tõnu Jõesaar (tšello), Mati Lukk (kontrabass) ja Madis Metsamart (löökpillid). Programmis pealkirjaga „Ühised huvid“ tulevad esitusele Olga Neuwirthi, Gernot Wolfgangi, Alexandre Ouzounoffi ja Jean Francaix’ teosed, eesti muusikat esindavad Helena Tulve „Und von Liehte Vinster” fagotile ja keelpillikvartetile ja Tatjana Kozlova-Johannese uus teos „Valge lind“ fagotile ja viiele keelpillile (esiettekanne).

Peeter Sarapuu on ERSO fagotirühma kontsertmeister, ta on olnud solistiks erinevate orkestrite ees Mozarti, Hindemithi, Williamsi ja Tambergi teostes, osalenud arvukates orkestrites ja kammeransamblites Eestis ja Põhjamaades, esinenud paljudel rahvusvahelistel festivalidel.

Kontserdid algusega kell 19 leiavad aset 9. detsembril Tartus Vanemuise kontserdisaalis, 10. detsembril Tallinnas Estonia kontserdisaalis ja 11. detsembril Pärnu kontserdimajas.

Vaata ka: Eesti Kontsert

Tagasi