Muusikauudised

Tartu laulupeo muusikanädal ja Tartu laulupidu

Täna algab Tartus muusikanädal, mis mitmesuguste kontsertidega on sissejuhatuseks laupäeval toimuvale laulupeole.

2. juuni kell 18 Jaani kirik
Eller Sümfoniett ja Elleri Kontsertkoor Lilyan Kaivi juhatusel esitavad Arvo Pärdi „Fratrese” ja Tõnu Kõrvitsa „Kreegi vihiku”.

2. juuni kell 20 Jaani kirik
Eesti Heliloojate Festivali avakontsert Tartu Jaani kirikus pakub muu hulgas Jüri Reinvere (esiettekanne) ja Helena Tulve muusikat Saksa kollektiivi ensemble mosaik esituses.

3. juuni kell 19 Tartu Ülikooli aula
Alo Ritsingu autorikontsert. Esinevad Tartu Akadeemiline Meeskoor, Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, Tartu Ülikooli Kammerkoor, Viljandimaa Kammerkoor ja Tartu Noortekoor.

4. juuni kell 19 Vanemuise kontserdimaja
X rahvusvahelise puhkpillifestivali „Mürtsub pill” avakontsert

5. juuni kell 19 Vanemuise teatri suures maja
Miina Härma laulumängu „Murueide tütar” etendus Eesti Muusikaõpetajate Sümfooniaorkestri, Miina Härma Gümnaasiumi segakoori ja mitmete solistide esituses.

6. juuni kell 19 Vanemuise kontserdimaja
Tartu laulupeo eelkontsert, mil mitmete kooride ja Vanemuise solistide esituses saab kuulda Cyrillus Kreegi kantaati „Kalevipoeg nõiakoopas”, Rudolf Tobiase kantaati „Johannes Damaskusest”, Eduard Tubina „Pidulikku prelüüdi”, Mart Siimeri „Ipsum esse” esiettekannet ja Chikako Morishita „Vaikuse” esiettekannet. Kontserdi kunstiline juht ja dirigent on Lauri Sirp.

Tartu laulupidu „Enne ja nüüd“ on pühendatud helilooja ja koorijuhi Miina Härma 150. sünniaastapäevale. Rongkäigule algusega kell 17 Raekoja platsilt järgneb kell 18 kontsert Tartu laululaval, kus eri kooriliikide esituses kõlab nii klassikute looming (Mihkel Lüdig, Miina Härma, Villem Kapp, Gustav Ernesaks jt), kui ka uuem muusika (Pärt Uusberg, Olav Ehala, Riine Pajusaar, Rein Rannap, Veljo Tormis jt.). Tauno Aintsilt ja luuletajalt Leelo Tunglalt telliti laul „Nüüd“, mis raamistab laulupeo üldkontseptsiooni. Laul räägib isamaast, ühtsusest ja keelest. Esiettekandele tuleb Riho Esko Maimetsa "Üles leida oma laul" (tekst: Ingel Undusk). Uus teos on ka Alo Ritsingu meeskoorilaul „Mehed“. Tartu ja Tartumaa koore saadab Vanemuise sümfooniaorkester (dirigent Lauri Sirp) ja Eesti Kaitseväe orkester (dirigent Peeter Saan). Laulupeo kunstiline juht ja direktor on Riho Leppoja, laulupeo lavastaja Astrid Hallik.

Vaata ka: http://tartulaulupidu.ee/

Tagasi