Muusikauudised

Tarmo Johannese Tallinna tuur „Tumesoe“


Tarmo Johannes.
Foto: Rene Jakobson

Hinnatud nüüdismuusika flöödimängija Tarmo Johannes annab suvise Tallinna äärelinna kontserdipaikades 1.–4. juulil neli soolokontserti.

Tuur leiab aset ajal, kui pea kogu kultuurielu kipub pigem linnast pagema. Ometigi – linn ei ole tühi ning „Tumesoe” pakub meeldivat ja usutavasti meeldejäävat äraolemist, pealegi veel paljude jaoks elukoha lähedal: 1.07 Von Glehni Teatris, 2.07 Kaja Kultuurikeskuses Mustamäel, 3.07 Pirita Vaba Aja Keskuses ja 4.07 Tallinna Kunstihoone Lasnamäe paviljonis.

Tarmo Johannes on nüüdismuusika publikule hästi tuntud flöödimängija (ansamblid U:, Resonabilis, EMA, sooloprojektid). Mõne aasta eest ehitas ta kanalisatsioonitorudest hiiglasliku flöödi. Seda pilli tulebki Tarmo juuli alguses linnarahvale mängima.

Kava kannab pealkirja „Tumesoe”, mis viitab kanalisatsioonipilli madalale ja eriliselt pehmele kõlale. Käigus on ka teised flöödid, naturaalsarv ning spetsiaalselt selleks kontserdiks loodud heliprogramm, mis hakkab kujundama üldist helipilti.

Kontsert salvestatakse ja antakse välja plaadi kujul ja digitaalse albumina. Selle tegemist saab toetada soetades pilet või ka fännipilet kõigile neljale kontserdile. Projekti saab samuti toetada Hooandjas. Kogutud toetus kasutatakse kontsertide korralduskulude osaliseks katteks ning helialbumi välja andmiseks (litsentsitasud, tiražeerimine, kujundus).

Tuur toimub koostöös Eesti Nüüdismuusika keskusega.

Lisainfo: 

Tagasi