Muusikauudised

Täna algavad Pärdi päevad

Arvo Pärdi 85. sünnipäeva tähistab Nargenfestival mitme teose uusversiooniga nii helilooja enda kui ka teiste seades, mis pole varem Eestis kõlanud. Avakontserdil Tallinna Jaani kirikus saab kuulda tintinnabuli-stiili sünni algusaegadest pärit teose „Kui Bach oleks mesilasi pidanud …” uut redaktsiooni Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri esituses. Arranžeerija Tõnis Kõrvits on andnud kammerlikuma kõla algselt koorile ja sümfooniaorkestrile loodud teosele “Cecilia, vergine romana”. Uusi seadeid toob Eestisse Saksamaal tegutsev Raschèr Saxophone Quartet.

Festivali kunstiline juht Tõnu Kaljuste juhatab Pärdi muusikat kõrvuti Benjamin Britteni loominguga, kus Tallinna Kammerorkestri ees soleerivad Inglise päritolu viiulisolistid Hugo Ticciati ja Priya Mitchell, samuti toob ta ettekandele Tõnu Kõrvitsa eelmisel aastal valminud teose „Sei la luce e il mattino“ koos Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestriga.

Ansambli Vox Clamantise kava keskmes on kolm heliloojat: Arvo Pärdi muusika kõrval kõlavad Cyrillus Kreegi Taaveti laulud ja Helena Tulve segakoorioopus “I am a River”, mis on loodud sufi luuletaja Rûmî tekstile.

Juubelihooaja lõpetab traditsiooniline sünnipäevakontsert Arvo Pärdi loomingust sopranisolisti Maria Listra, kahe oreli (Ene Salumäe, Kadri Toomoja), kahe koori (EFK, kammerkoor Collegium Musicale) ja Tallinna Kammerorkestriga. Festivali kontserdid toimuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus, Rakveres, Viljandis, Paides, Haapsalus, Laulasmaal, Kärdlas, Kuressaares ja Viimsis. Pärdi päevade kunstiline juht on Tõnu Kaljuste.

Vaata ka: http://www.nargenfestival.ee/

Tagasi