Muusikauudised

Täna algab vanamuusikafestival Ceciliana26. veebruarist kuni 1. märtsini leiab esmakordselt aset rahvuvaheline vanamuusikafestival „Ceciliana“, mille korraldajaks on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning kunstiliseks juhiks klavessinist Imbi Tarum. Festivali kavas on kokku neli kontserti, kus astuvad üles vanamuusikainterpreedid meilit ja välismaalt.

Festivali avakontserdil 26. veebruaril Adamson Ericu muuseumis kell 18 esinevad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia vanamuusikaõppejõud Teele Jõks (metsosopran), Peeter Sarapuu (barokkfagott), Reet Sukk (plokkflööt, traversflööt), Imbi Tarum ja Reinut Tepp (klavessiin). Kavas on Georg Philipp Telemanni, Michel Corrette jt looming.

27. veebruaril annavad Adamson Ericu muuseumis kell 18 kontserdi klavessinistid Lauri Honkavirta ja Laura Ollberg, kelle esituses kõlab Johann Sebastian Bachi ja Wilhlem Friedeman Bachi muusika.

28. veebruaril esinevad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia orelisaalis kell 18 Anna-Liisa Eller (kannel), Polina Miina (klavessiin), Leo Dubovski (klavessiin), Tiina Tomingas (klavesiin), Karolina Normak (barokkviiul), Ott Indermitte (bariton) ja Ka Bo Chan (kontratenor). Kavas teosed Louis Couperinilt, Carl Philipp Emmanuel Bachilt, Johann Sebastian Bachilt, Wolfgang Amadeus Mozartilt ja Antoni Vivaldilt.

Festivali lõpetab kontsert Rotermanni Soolalaos 1. märtsil kell 15, kus Domenico Scarlatti, Alessandro Stradella, Giovanni Battista Sammartini, Benedetto Marcello, M. Franceschini ja Johann Rosenmülleri muusikat on võimalik kuulata Fabio Ciofini (klavessiin), Anrea Di Mario (barokktrompet), Andrea Mioni (barokkoboe) ja Gloria Banditelli (laul) esituses.

Lisaks mahub festivali kavasse ka Terni Muusikainstituudi avalik loeng „Vokaali mõjust instrumentaalile“, mis toimub 27. veebriaril kell 15 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia orelisaalis ning meistrikursused (27.-28. veebruar), mida viivad läbi Terni Muusikainstituudi professor Fabio Ciofoni, barokktormpetist Andrea Di Mario, barokkoboe mängija Andre Mion ja laulja Banditelli.

Tagasi