Muusikauudised

Tallinna Uue Muusika Ansambel Stockholmis

2. oktoobril kell 15 astub Tallinna Uue Muusika Ansambel koosseisus Marion Aruvee (flöödid), Heli Ernits (oboe), Helena Tuuling (klarnetid), Stephanie Rott (viiul), Talvi Nurgamaa (vioola), Emilie Girard-Charest (tšello) üles Stockholmis, esitledes oma SANTUR projekti. Projekti raames tuuakse ettekandele kava spetsiaalselt iraani traditsioonilisele instrumendile santūrile ja ansamblile kirjutatud uute teostega. Kõlavad Helena Tulve „Iga säde on arvel“, Märt-Matis Lille „Sa saad minusarnaseks“, Mehdi Hosseini „Inertia II“, Magnus Bunnskogi „NUR“, Matthias S. Krügeri „Fluß II“, Anna Romaškova „Suspense 3“. Santūril soleerib Pooyan Ataei (Iraan). Ansambli juht ja dirigent on Arash Yazdani. Kontsert toimub Stockholmi uue- ja eksperimentaalmuusika, tantsu-, filmi ja intermeediakeskuses Fylkingen.

Santūr on unikaalse häälestusega pill, mis pärineb Mesopotaamiast ning mille juured ulatuvad aastani 1600 e. Kr. Pill on laialdaselt kasutusel pärsia muusikas ja pole aegade jooksul palju muutunud.

Sama kavaga kontserdid leidsid aset ka 26. septembril värske heli festivalil Sügisfestival Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning 29. septembril Soomes Helsingis Froum Box saalis. Ansamblit ootavad ülesastumised oktoobris veel Ungaris ja Prantsusmaal.

Tallinna Uue Muusika Ansambel Facebookis.

Tagasi