Muusikauudised

Tallinna Talvefestival toob Eestisse solistid Itaaliast, Hispaaniast ja Ukrainast

13.–23. veebruarini toimuva XVII Tallinna Talvefestivalil astuvad üles kõrvuti Eesti tippsolistidega muusikud Ukrainast, Hispaaniast ja Itaaliast. Festivali raames toimub heateoalgatus „Tõsta pilk ja ava süda“, millega kutsutakse toetama meistriklasside korraldamist Ukraina muusikaõpilastele ning joonistusvõistlus Eesti lastelt Ukraina lastele, mis ootab joonistusi 12. veebruariks. Festivali lõppkontserdil kuulutatakse välja „MUBA Talent 2024“. Festivali korraldab Muusikute fond PLMF, kunstiline juht on Pille Lill.

Festival on aastaid toonud veebruarikuusse valgust ja rõõmu ning ootab taas kontserdipublikut Tallinna Filharmoonia Mustpeade majja, Tallinna Raekotta ja Rootsi-Mihkli kirikusse. 

„Kvaliteetsete kontsertide hõngu on tunda nii festivali ettevalmistustöödes kui ka muusikutega suhtluses ja võin lubada, et taaskord on tulemas suurepärane muusikasündmus“, ütleb PLMFi looja ja kunstiline juht Pille Lill. „Festivali kontserdid toimuvad kolmes ajaloolises saalis Tallinna vanalinnas, kuuel erineval päeval ja erineval kellaajal, et igaühel oleks võimalik festivalist osa saada.“

Festivali avakontsert Rootsi-Mihkli kirikus 13. veebruaril kell 15 saab olema tõeline akordionisõprade maiuspala. Lavale astub maestro Henn Rebane koos trompetist Neeme Otsa ja organist Tiia Tennoga.

Mustpeade majas 14. veebruaril kell 18 algaval kontserdil „Muusikaga Ukraina heaks“ esinevad pianist Viola Asoskova ja Ukraina muusikud: fagotimängija Victoria Sayenko, viiuldajad Maria-Sofia Dyka, Sofia Yavorska ja Dmytro Cherepov ning i-le paneb täpi Hispaania tšellist Nicolas Concheiro Veleiro.

Tallinna Raekojas 16. veebruaril kell 18 algaval kontserdil „Virtuoosid“ esinevad viiuldajad Sigrid Kuulmann ja Kristina Kriit koos pianist Ralf Taaliga.

Estonian Cello Ensemble'it koosseisus Andreas Lend, Marius Järvi, Andres Metspalu ja Johannes Sarapuu, saab kuulata 19. veebruaril kell 18 Mustpeade majas.

20. veebruaril kell 18 Tallinna Raekojas toimuva kontserdi „Häälte võlu“ peaesinejaks on Itaaliast pärit sopran Jessica Pantarotto, kes võitis 2023. aastal T.O.S.C.A rahvusvahelise ooperilauljate konkursi. Temaga koos esinevad metsosopran Annaliisa Pillak ja bariton Aare Saal, keda saadab klaveril Olga Kulikova.

Festivali lõpetab 23. veebruaril kell 18 Mustpeade majas keelpillikvartett Camerata Musica koosseisus Sigrid Kuulmann (viiul), Fred Heinoja (viiul), Johanna Vahermägi (vioola) ja Andreas Lend (tšello). Välja kuulutatakse perekond Kelami eripreemia „MUBA Talent 2024“ laureaat ning tunnustatakse joonistusvõistluse „Ukraina Heaks“ parimaid töid.

Alates 2006. aastast on olnud Talvefestivalil eesmärk pöörata tähelepanu abivajajatele meie ühiskonnas. PLMF on selleks loonud heateoalgatuse motoga „TÕSTA PILK JA AVA SÜDA“, mille eesmärgiks selle aasta projekti„Muusikaga Ukraina heaks“ raames on Ukraina muusikakooli õpilastele meistriklasside korraldamiseks vajaminevate vahendite kogumine. PLMF eraldab Talvefestivali piletitulust 20% projekti toetuseks ning palub häid inimesi ja organisatsioone ostma nii festivali pileteid kui ka võimalusel annetama:
MTÜ Muusikute täiendõppe keskus, EE037700771003227591, AS LHV Pank, märgusõnaga „Ukraina heaks“.

Festivali kava on nähtav aadressil www.talvefestival.ee
Piletid hinnaga 11–25€ on müügil Piletilevis ja ka kontserdi päeval kohapeal.

Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinn Muusikalinn, Tallinna Haridusamet, Tallinna Kodurahuprogramm, Mustpeade maja, Tallinna Raekoda, Rootsi-Mihkli kirik, Selver, Kaubamaja, BLRT Grupp, Hotell Telegraaf, Piletilevi, Kofuku, Digiposter jt.
 

Tagasi