Muusikauudised

Algab Tallinna Kammermuusika Festival

*

15. Tallinna Kammermuusika Festival algab Muusikapäevaga Rootsi-Mihkli kirikus, kus esinejateks on noored muusikud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast, Tallinna Muusikakeskkoolist, Vanalinna Hariduskolleegiumist ning Lasnamäe, Nõmme ja Viimsi muusikakoolidest.

Üheksal festivali kontserdil astuvad üles nii Eesti tippmuusikud – Kristel Pärtna, Irina Zahharenkova, Sigrid Kuulmann, Atlan Karp, Andreas Lend, Ralf Taal jpt – kui ka väliskülalised Taanist ja Venemaalt.

Soololaulude õhtul 22. augustil antakse Tallinna raekojas neljateistkümnendat korda üle Marje ja Kuldar Sink’i nimeline PLMF preemia „Noor laulja 2019” Mari-Ann ja Tunne Kelami poolt. 24. augustil kuuleb Kadi Jürgensi (metsosopran), Oliver Kuusiku (tenor) ja Riina Pikani (klaver) kontserdil teiste seas ka Lepo Sumera, Ester Mägi ja Liis Viira loomingut. 29. augustil tuleb Tallinna raekojas maailma esiettekandele festivali helilooja Aaro Pertmanni teos „Siuru laulud” op. 52 sopranile, saksofonile, tšellole ja akordionile, esitajateks Pille Lill (sopran), Eve Neumann (saksofon), Jaak Lutsoja (akordion) ja Andreas Lend (tšello). Festivali lõpetab 30. augustil raekojas kammeransambel Trio Hemeīs.

Kontserdid leiavad aset 21.–30. augustini Tallinna Raekojas ja Hopneri Majas. Festivali korraldab Muusikute fond PLMF, selle kunstiline juht on Pille Lill.

Vaata ka: https://plmf.ee/et/tallinna-kammermuusika-festival/

Tagasi