Muusikauudised

Sven Grünberg üllatab kuulajaid kahe erilise autoriõhtuga

Sven Grünbergi tegevus Eesti Kontserdi juures resideeriva heliloojana saab punkti autorikontsertidega „Jäljed sinu sees” 18. jaanuaril Tartus ning 19. jaanuaril Tallinnas. Autoriõhtutel esinevad ansambel Vox Clamantis ja Tallinna Kammerorkester, Riivo Kallasmaa (oboe), Liis Viira (harf), Mihkel Mälgand (kontrabass) ja Vambola Krigul (löökpillid), kontserte juhatab dirigent Jaan-Eik Tulve. Loomulikult astub kontserdil instrumentalistina üles ka Sven Grünberg ise. Publiku ette jõuavad Grünbergi uued ja uuesti seatud teosed.

Selline kooslus on harvaesinev ja Sven Grünbergi väga hästi iseloomustav. Autorikontsertidel kõlab akustiline muusika, mille parimale võimalikule esitusele, tunnetusele ja publikuni toomisele aitavad kaasa Sven Grünbergile lähedased solistid ja kollektiivid, kellega helilooja on oma pikal loomingulisel teekonnal teinud koostööd nii filmimuusika kui ka kõikvõimaliku muu muusika loomisel ja esitamisel. Oodata on erilist sündmust, mis on justkui sügav pilk helilooja hingemaailma, sest Grünbergi muusika peegeldab teda ennast. See on ühel ajal harmooniline ja dissonantse lahendav, suuri masse puudutav, kuid ometi detailidele keskenduv, helge, loov ja puudutav.

Sven Grünberg: „Muusikaline meelemaastik „Jäljed sinu sees“ võiks olla sobiv ehk neile, kes liigintensiivseks muutunud maailmast kas või hetkeks eemaldudes sooviksid selgust, helgust ja rahunemist, hetkelist vaikust enne tormlemist, mis meid igapäevaelus ootab ning heade kokkusattumuste puhul seda koos meiega kogeda.“

Vaata ka: Eesti Kontsert

Tagasi