Sandra Siniväli

23.12.1993 Tallinn

Sopran Sandra Siniväli alustas laulja teekonda 3-aastaselt tuntud muusikapedagoog Ave Kumpase käe all. Ta laulis Lasteekraani Muusikastuudios ja hiljem õppis Tallinna Muusikakoolis flöödi erialal. Sandra õpingud jätkusid Tallinnas Georg Otsa nimelises Muusikakoolis õpetaja Ljudmilla Dombrovskaja-Keisi juures klassikalise laulu erialal. 2016. aastal lõpetas ta Tartu Ülikoolis õigusteatuse bakalaureuse. Õpingute ajal laulis ta ka Tartu Ülikooli kammerkooris. Ülikooli teisel kursusel alustas ta paralleelselt õpinguid Heino Elleri Muusikakooli klassikalise laulu osakonnas tuntud metsosoprani ja pedagoog Vivian Kallaste käe all, mille lõpetas aastal 2017. 2021. aastal lõpetas ta bakalaureuse- ning 2023. aastal magistrikraadi klassikalise laulu erialal Hollandis Haagi Kuninglikus Konservatooriumis, kus tema erialaõpetaja oli Catrin Wyn-Davies.

Õpingute ajal osales Sandra Cynthia Makrise, Lenneke Ruiteni, Anna Samuili, Gary Matthewmani ja Claron McFaddeni meistrikursustel. Lisaks laulmisele sai ta ka tugeva draamakoolituse õpetajatelt David Prins, Floris Visser, Elsina Jansen ja Wilfred van de Peppel.

Kooli ajal õppis Sandra laulma vanamuusikat, klassikalist kui ka nüüdsimuusikat. Ta on võtnud tunde vanamuusika ekspertidelt nagu Jill Feldman, Robin Blaze, Michael Chance ja Peter Kooij. 2019. aastal osales ta koorilauljana Henry Purcelli ooperis „Fairy Queen“ ning 2022. aastal laulis Sirena rolli Francesca Caccini ooperis „La liberazione di Ruggiero dall'isola d'Alcina“. Sandra sai koolitust ka keskaegse muusika laulmises tuntud ansambli La Fonte Musica dirigendilt ja juhilt Michele Pasotti'lt. Nüüdismuusikast esitas ta näiteks 2023. aastal Steve Reichi teost „Music for 18 Musicians“, lauldes esimese naishääle partiid.

Sandra soolodebüüt Hollandis oli Bastienne Wolfgang Amadeus Mozarti ooperist „Bastien und Bastienne“, mida ta esitas koos orkestriga Het Tollens Ensemble aastal 2019. Pärast seda on Sandra töötanud nii solisti kui koorilauljana ooperi- ja teatrigruppidega nagu Theateralliantie, Opera2Day ja Holland Opera. Sandra on töötanud silmapaistvate lavastajatega, nende hulgas Theu Boermans, Stefano Simone Pintor ja Joke Hoolboom. 2023. aastal laulis Sandra Dulcinea rolli Opera2Day uudisooperis „Don Quixote“, mille muusikat käis ta ka esitamas Hollandi raadiojaamade NPO Klassiek ja Omroep Flevoland otse-eetris.

Sandra on aktiivselt esinenud ka kontserdilavadel. Ta on töötanud Hollandis dirigentidega nagu Paul Agnew, Vasily Petrenko, Johannes Leertouwer, Hernán Schvartzman, Dick Verhoef, Niek Idelenburg ja Stijn Berkouwer. Solistina esitas Sandra koos Utrechti Ülikooli Üliõpilaskooriga 2022. aastal W. A. Mozarti Reekviemi ning Jāzeps Vītolsi kantaati „Dziesma“. Koorilauljana on Sandra töötanud koos Hollandi Raadiokooriga, esitades sealhulgas ka Arvo Pärdi muusikat Hollandi kuulajaskonnale. Sandra kuulub dirigent Johannes Leertouweri väikesesse valitud koori, mis igal aastal detsembris publikule üle terve Hollandi Georg Friedrich Händeli „Messiast“ esitab.

Praegu elab Sandra Hollandis Haagis, kus ta töötab näitleja, ooperilaulja ja koorilauljana, andes ka individuaalseid laulutunde nii lastele kui täiskasvanutele.

Sandra on mitmel korral pälvinud Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali õppestipendiumi välismaal õppimiseks. Aastal 2021 valiti ta ka Eesti Rahvuskultuuri Fondi poolt Hans Teetlausi stipendiumi saajaks.

Sandra koduleht
Sandra YouTube´i kanal

© EMIK 2023

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).