Muusikauudised

Silver Ainomäe esineb oma ansambliga Colorados

Colorado Sümfooniaorkestri kontsertmeister, tšellist Silver Ainomäe esineb orkestri liikmetest moodustatud Ainomäe Ensemble’ga kunstiühingu Englewood Artsi  kontserdimajas Hampden Hallis. Kontsert toimub  Hampden Halli kammermuusika sarjas, mille kunstiline juht on Ainomäe aastast 2013. Ettekandele tuleb Franz Schuberti kuueosaline Oktett F-duur puhk-ja keelpillidele.

Silver Ainomäe alustas tšelloõpinguid 1988. aastal Tallinna Muusikakeskkoolis Laine Leichteri juhendamisel. Aastatel 1992–1994 õppis ta Soomes Turu konservatooriumis Jukka Perksalo juures, 1994–2000 Helsingis Sibeliuse Akadeemia noorteosakonnas Hannu Kiiski ning 2001–2005 solistide osakonnas Arto Norase juhendamisel. 2006. aastal omandas Ainomäe Sibeliuse Akadeemia magistrikraadi. Seejärel on ta end täiendanud Londonis Guildhalli Muusika- ja Draamakoolis (Guildhall School of Music and Drama) ja Razumovski Akadeemias Oleg Kogani juhendamisel.

Ta on pikaaegselt olnud tegev Gustav Mahleri nimelises noorteorkestris (Gustav Mahler Youth Orchestra), mille koosseisus on ta esinenud mitmel pool Euroopas ning USA suuremates linnades Claudio Abbado, Seiji Ozawa, Juri Bašmeti jt. juhatusel. Ainomäe on mänginud ka Tapiola Sinfoniettas, Helsingi Filharmoonia Orkestris ja Londoni Filharmoonia Orkestris, tehes koostööd selliste dirigentidega nagu Leif Segerstam, Vladimir Ashkenazy, Heinrich Schiff, Esa-Pekka Salonen, Riccardo Muti ja Charles Dutoit. Hetkel tegutseb Ainomäe Colorado Sümfooniaorkestri koosseisus tšellorühma kontsertmeistrina.

Vaata ka: Silver Ainomäe koduleht
              kontserdist Columbine Courier lehel

Tagasi