Muusikauudised

Sel nädalal algab XV Tallinna Talvefestival "Tõsta pilk ja ava süda"Juubelifestival ootab 11.–20. veebruarini publikut kontsertidele Mustpeade majja, Tallinna raekotta ning Kaarli ja Rootsi-Mihkli kirikusse. Kõrvuti Eesti tuntud muusikutega esinevad külalised Leedust, Belgiast ja Norrast.

Festivali avab 11. jaanuaril Mustpeade majas klaveriõhtuga Irina Zahharenkova, kavas Ludwig van Beethoveni muusika.
Peeter Marguse (viiul) ja Lukas Gedvilase (klaver, Leedu) kontserdil 12. veebruaril Mustpeade majas tuleb esiettekandele Kirke Karja uudisteos.

Traditsiooniliselt vaba sissepääsuga kontsert toimub 15. veebruaril Rootsi-Mihkli kirikus, kus esinevad noored talendid Valle-Rasmus Roots ja Tähe-Lee Liiv.

16. veebruaril toovad Virgo Veldi (saksofon), Toomas Vavilov (klarnet) ja Irina Zahharenkova (klaver) Tallinna raekojas teiste seal ettekandele ka Ester Mägi ja Liis Jürgensi teosed.

20. veebruaril tähistatakse suurejoonelise kontserdiga Tallinna Kaarli kirikus Eesti Vabariigi sünnipäeva. Esinevad ETV Tütarlastekoor Aarne Saluveeri juhatusel, lastekoor Raduga (dirigent Natalja Kuzina), Neeme Ots (trompet) ja Tiia Tenno (orel), kavas Cyrillus Kreek, Veljo Tormis, Pärt Uusberg, Olav Ehala, Tõnu Kõrvits jt.

Alates 2006. aastast on festival pööranud tähelepanu abivajajatele selleks loodud heateo algatusega „Tõsta pilk ja ava süda”. 2022. aasta kampaania kogub vahendeid Pahkla intellektipuudega inimeste külakogukonna küünalde valmistamise töökojale kvaliteetsete töövahendite ja küünlavaha sulatamise seadmete uuendamiseks. Muusikute fond PLMF eraldab Pahkla külakogukonnale 25% festivali piletitulust ning kutsub häid inimesi ja organisatsioone ostma nii festivali pileteid kui ka annetama: MTÜ Muusikute täiendõppe keskus, EE037700771003227591, AS LHV Pank, märgusõnaga „Tõsta pilk ja ava süda”.

Festivali korraldab Muusikute fond PLMF, selle kunstiline juht on Pille Lill.

Vaata ka: Tallinna Talvefestival

Tagasi