Muusikauudised

Sel nädalal algab Tallinnas festival World Music Days & Eesti Muusika PäevadOma 40. sünnipäeva tähistav Eesti Muusika Päevad toob Eestisse rahvusvahelise suursündmuse ISCM World Music Days teemaga „Läbi laulude metsa” („Through the Forest of Songs“), mis on ühine rännak läbi lugude ja laulude, keskendudes loodusele ja koorilaulule.

Festivali kavast leiab üle 170 teose, sealhulgas üle 20 maailma esiettekande, üle 30 kontserdi ja 20 esinemispaiga. Kavas on viimase kümne aasta värskeim nüüdismuusika rohkem kui 50 erinevast riigist, Eesti uudisloomingut kuuleb heliloojatelt Tatjana Kozlova-Johannes, Ülo Krigul, Tõnis Kaumann, René Eespere, Helena Tulve, Kristjan Kõrver, Liisa Hirsch, Ardo-Ran Varres, Maria Kõrvits, Arash Yazdani, Märt-Matis Lill, Toivo Tulev, Riho-Esko Maimets, Age Veeroos, Peeter Vähi, Elis Hallik, Margo Kõlar, Ekke Västrik, Evelin Seppar, Madli Marje Sink, Marta-Liisa Talvet.

Festivalil esitavad rahvusvahelist ning Eesti heliloojate heliloomingut parimad Eesti kollektiivid nagu ERSO, Tallinna Kammerorkester, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Vox Clamantis, Collegium Musicale, Ellerhein, Eesti Rahvusmeeskoor, Eesti Politsei- ja Piirivalveorkester, Hortus Musicus, Yxus, Ansambel U:, Resonabilis, Una Corda jne ning külaliskoosseisud Lätist, Rootsist ning Soomest. Duo- ja soolokontsertidega osalevad festivali kavas silmapaistvad interpreedid ning muusikud nagu Kadri-Ann Sumera, Talvi Hunt, Ulla Krigul, Signe Sõmer, Vambola Krigul, Kristi Mühling ja Monika Mattiesen, jazz-koosseisus astub üles Laura Põldvere.

ISCM (International Society for Contemporary Music) World New Music Days ehk maailma muusikapäevad on iga-aastane ülemaailmne nüüdismuusika festival, mis on kujunenud üheks olulisemaks rahvusvaheliseks kaasaegse muusika festivaliks maailmas. Festival toimub kord aastas iga kord erinevas riigis, tehes alati koostööd kohaliku suurima kaasaegsele muusikale keskendunud festivali või organisatsiooniga.

Kontserdid toimuvad peamiselt Tallinnas, aga ka Tartus ja Laulasmaal. Festivali kunstilised juhid on Märt-Matis Lill ja Timo Steiner.

Vaata ka: https://www.worldmusicdays2019.ee/et/

Tagasi