Muusikauudised

Segakoori HUIK! ja Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli keelpilliorkestri kontserdid

19. ja 20. detsembril annavad ühise kontserdi Tallinnas ja Kosel Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli keelpilliorkester ja segakoor HUIK!. Segakoor HUIK! peadirigendi Kaspar Männi juhatusel tulevad ettekandele Cyrillus Kreegi vaimulikud rahvaviisid „Ärgake! nii vahid hüüdvad“, „Oh kui õndsad on need pühad taevas“ ja „Ma tulen taevast ülevelt“, Tõnu Kõrvitsa „Kreegi vihik“, Riho Esko Maimetsa „Mu süda ärka üles“, Johanna Kivimäe „Light“, Rael Kõivu „Tule, öö pimedus“ ning esiettekandena Teresa Vooglaiu „Stopping by Woods on a Snowy Evening“ (tekst Robert Frost, 2013).

Kontserdid toimuvad 19. detsembril kell 20 Tallinna Metodisti kirikus ja 20. detsembril kell 19 Kose rahvamajas.

Segakoor HUIK! tuli esmakordselt kokku 2009. aastal dirigent Kaspar Männi eestvedamisel. Koori repertuaar ulatub renessanssmuusikast kuni kaasaegse muusikani. Olulisel kohal on koostöö noorema põlvkonna heliloojatega – koos on toonud publikuni Pärt Uusbergi, Evelin Seppari ja Johanna Kivimägi teoste esmaettekandeid, lisaks on repertuaaris olulisel kohal ka eesti muusika suurkujud Mart Saar ning Cyrillus Kreek. HUIK! on võitnud I koha Eesti segakooride võistulaulmiselt „Tuljak“ (2011) ning Grand Prix’ XII Eesti kammerkooride festivalil (2012).

Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli keelpilliorkester mängib barokkmuusikat, samuti Eesti autorite loomingut. Viimaste aastate põnevamad tegemised on viinud orkestri esinema Jyväskylla, osaletud on Pärt Uusbergi autorikontserdil ning kooli jõulukontsertidel. Orkestrit on juhatanud Kaspar Mänd ja Aarne Saluveer. Koos puhkpillidega koondutakse GOSOks ehk Otsakooli Sümfooniaorkestriks.

Tagasi