Muusikauudised

Segakoor Üits Viis salvestab mulgikeelset koorimuusikat


Segakoor Üits Viis. Foto: V. Vaher

Segakoor Üits Viis salvestab mulgikeelset kooritsüklit „Mes om kodu“, mille autoriks on helilooja ja koorijuht Liisi Toomsalu, teksti autor Kristi Ilves. Tsükkel koosneb neljast osast, millest igaüks sümboliseerib üht aastaaega:
  • „Mes om kodu“ (suvi) – 2020, I koht uute mulgikeelsete laulude konkursil, parim mitmehäälne koorilaul, publikupreemia
  • „Minekulaul“ (sügis) – 2024, II koht ja publikupreemia uute mulgikeelsete laulude konkursil
  • „Talveüü muinasluun“ (talv) – 2022, kirjutatud segakoorile Üits Viis
  • „Siikõrd tule keväd tõisiti“ (kevad) – 2022, parim koorilaul ja publikupreemia uute mulgikeelsete laulude konkursil

Segakoor Üits Viis sündis 15 aastat tagasi küll kergemuusikakooriks, aga ilmselgelt on koori mulgikeelne nimi salamisi suunanud koori tegemisi üha enam mulgi kultuuri esindamise ja arendamise radadele. Nüüdseks on koor olnud mitme mulgikeelse laulu esmaesitajaks, lisaks on koori riietus ja logo inspireeritud mulgi sümboolikast.

Album salvestatakse sügisel Viljandi baptistikirikus. Klaveril Teele Pajo, produtseerib Christoph Schulz Saksamaalt ja hääleseade teemadel on toeks Triin Ella.

Lisainfo: Hooandja

Liitu uudiskirjaga!

Tagasi