Muusikauudised

Segakoor Noorus toob juubeli puhul taas lavale Alo Mattiiseni risotooriumi „Roheline muna“


Segakoor Noorus

60 aasta juubelit tähistav segakoor Noorus toob septembris Tallinnas ja Tartus toimuvatel kontsertidel lavale 30 aasta taguse värvika teose „Roheline muna“ ning esitleb uut plaati „Lendutõus“.

1985. aastal Tartu Levimuusikapäevadel koos Peeter Volkonski, Hardi Volmeri, Silvi Vraidi ja ansambli In Spega avalikkuse ette jõudnud teos jahmatas toona paljusid ning võitis parima heliteose tiitli. Tänavu toimuvatel kontsertidel astuvad sama teose esitamisel lisaks Noorusele üles koori vilistlased Rainer Vilu (Eesti Filharmoornia Kammerkoor), Aule Urb (Rahvusooper Estonia), Markus Leppoja ja Karl Petti Band.

Uuel plaadil „Lendutõus“ kõlab valik värskemat kodumaist koorimuusikat, mille on eestikeelsetele luuletekstidele loonud noored eesti heliloojad Martin J. Sildos, Markus Leppoja, Maria Kõrvits, Sander Sokk ja Karl Petti. Plaadi nimiteoseks on Mariliis Valkoneni „Lendutõus“, mis on plaadile salvestatud ja tuleb ka juubelikontsertidel esitamisele koos keelpillikvartetiga Prezioso. Segakoori Noorus juubeliaastale paneb väärika punkti raamat „60 aastat Nooruse kõla“, mis võtab 80 leheküljega kokku pikkade traditsioonidega koori põnevamad sündmused.

Juubelikontserdid toimuvad Tallinnas 12. septembril kell 14 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis ning Tartus 19. septembril kell 17 Eesti Rahva Muuseumis. Koori juubeliüritustele on võimalik hoogu anda ja pileteid soetada Hooandjas ning piletid on müügil ka Piletilevis.

Segakoori Noorus on läbi aegade juhatanud teiste hulgas Eesti dirigentide kullavaramusse kuulunud August Lüüs, Ene Üleoja ja Raul Talmar. Alates 2012. aastast juhatab koori mitmeid tunnustusi pälvinud noor andekas dirigent Maarja Helstein.

Vaata ka: Segakoor Noorus

Tagasi