Muusikauudised

Segakoor HUIK! laulab maakirikuid korda

Juba kolmandat aastat korraldab Segakoor HUIK! heategevuslikke koorikontserte nigelas seisus kirikute toetuseks. Kontserdid toimuvad 6. augustil kell 19 Nissi Maarja kirikus, 7. augustil kell 19 Kaarma Peeter-Pauli kirikus ning 8. augustil kell 19 Muhu Katariina kirikus. Dirigeerib Kaspar Mänd. Sissepääs annetustega 5/10/15 eurot.

Kontsertidel kõlavad Pärt Uusbergi orkestriteos “Eestimaa taevastes kumab...” (2015) ja “Õhtu ilu” (2014) kahele koorile ja orkestrile ning Cyrillus Kreegi vaimulikud rahaviisid. Sel korral kantakse “Õhtu ilu” ette kammerlikumas vormis – vaid ühe koori ja spetsiaalselt nendeks kontsertideks kokku pandud 14-liikmelise keelpilliorkestriga.

Läbi aastate on kontsertide eesmärgiks olnud pöörata inimeste tähelepanu kirikuhoonete olulisusele meie kultuuriajaloolisel kujunemisel, kiriku rollile eesti muusikaloos ning nende sakraalhoonete praegusele olukorrale. Seekord kogutakse annetusi unikaalse Kaarma Peeter-Pauli kiriku renoveerimistöödeks, mis hetkel käimas. Muhu Katariina kirikus kontserdi andmine on koorile kujunenud suviseks traditsiooniks. Kirikus on vapustav akustika ning atmosfäär, orkestriga koos esinetakse seal aga esmakordselt. Lisaks Saaremaale on igal aastal vähemalt üks kontsert antud ka mandrirahvale ja sel korral osutus väljavalituks suursugune Nissi Maarja kirik.Segakoori HUIK!
lauljaid ühendab soov laulda ja nautida head muusikat läbi ajastute, samuti on oluline koostöö eesti noorte heliloojatega. Segakoor HUIK! on koorikonkurssidel saavutanud mitmeid preemiaid, I koht A-kategoorias eesti segakooride võistulaulmisel „Tuljak“ (2011, 2015) ning Grand Prix eesti kammerkooride festivalil (2012). Rahvusvahelisel konkursil „Tallinn 2015“ saavutati I koht segakooride kategoorias, III koht kaasaegse muusika kategoorias ja eripreemia Tõnu Kõrvitsa teose „In Paradisum“ parima esituse eest. Dirigent Kaspar Mänd õppis koori- ja orkestridirigeerimist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning Pariisi Konservatooriumis. Hetkel töötab ta dirigendina Otsa koolis ning Rahvusooperis Estonia, 2014. aastal toimunud üldlaulupeol oli ta segakooride liigidirigent. Kaspar Mänd on osalenud mitmetel meistrikursustel ning teda on pärjatud paljude preemiatega: parim noor dirigent koorikonkursil “Tuljak” (2011, 2015), kooriühingu preemia “Aasta noor dirigent” (2013), rahvusvahelise koorikonkursi “Tallinn 2015” parim noor dirigent. 2011. aastal pälvis Kaspar Mänd Eesti Rahvuskultuuri Fondi Gustav Ernesaksa nimelise õppestipendiumi.

Vaata ka: www.facebook.com/segakoor.HUIK

Tagasi