Muusikauudised

Sarjas HELIjaKEEL toimub Kirjanike Majas kontsert „Basiliski kammimine”

Sarjas HELIjaKEEL toimub 2. juunil kell 18 Kirjanike Majas kontsert „Basiliski kammimine”. Kontserdi groteskne pealkiri tuleneb kahe tunnustatud Eesti interpreedi – pianist Kadri-Ann Sumera ja flötist Leonora Palu – kirjanduslikest esikteostest. Kadri-Ann Sumera jõudis 2022. aastal oma ilukirjandusliku debüüdini, romaanini „Basiliski lapsed“, Leonora Palu esimene luulekogu „Aga mina panen kammi suhu“ ilmus aastal 2016.

Kontserdi esimese poole muusikavalik on inspireeritud Kadri-Ann Sumera kirjanduslikust loomingust, kava on kokku pannud Leonora Palu. Kontserdi teises pooles on vastupidi – kava on inspireeritud flötist Leonora Palu luulest, kava kunstilise valiku on teinud pianist Kadri-Ann Sumera. Muusikateoste vahel vestleb interpreetide-autoritega heli- ja sõnakunsti seostest ja seosetusest kirjanik Maarja Kangro.

Kontserdil kõlavad improvisatsioonid ja Franz Schuberti, Karlheinz Stockhauseni ning Lepo Sumera muusika. Esitajad: Iris Oja (metsosopran), Leonora Palu (flööt), Indrek Palu (viiul), Kadri-Ann Sumera (klaver), Diana Liiv (klaver).

Kontsert on tasuta ja toimub koostöös festivaliga HeadRead.

Lisainfo: Kammermuusikud
 

Tagasi