Muusikauudised

Roman Toi mälestuskontsert

Pühapäeval, 30. septembril kell 16 toimub Tallinna Kaarli kirikus Roman Toi mälestuskontsert „Tere, õnnistud isamaa...“.
Roman Toi (18.06.1916–7.05.2018) oli väliseesti koorielu eestvedaja ning laulupidude hing, koorijuht, pedagoog, organist ja helilooja.

Toi on olnud Toronto Eesti Meeskoori ja segakoori Estonia dirigent, väliseesti laulupidude ning 1990. ja 1994. aasta Eesti laulupidude üldjuht. Ta on olnud Toronto Kuningliku Konservatooriumi kompositsiooni, muusikateooria ja koorijuhtimise õppejõud ja avaldanud hulganisti muusikaartikleid.

Roman Toi osales aktiivselt mitmetes ühiskondlikes liikumistes, on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia audoktor, Eesti Kooriühingu auliige ning Viljandi linna aukodanik. Talle on omistatud riigivapi IV klassi teenetemärk ja mitmed EELK teenetemärgid ning Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali elutööpreemia. Tema rikkalikus ja mitmekülgses heliloomingus on nii vokaal- kui instrumentaalteoseid, sh palju isamaalise ja vaimuliku sisuga loomingut ning eesti rahvamuusika intonatsioone.

Kontserdil esitavad Roman Toi muusikat:
Arete Kerge, sopran
Priit Volmer, bass
Mati Mikalai, klaver
Piret Aidulo, orel
Ene Salumäe, orel
Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent Mikk Üleoja
Rahvusooper Estonia Poistekoor, dirigent Hirvo Surva
Estonia Seltsi Segakoor, dirigent Heli Jürgenson
Eesti Rahvusringhäälingu Segakoor, dirigent Hirvo Surva
Kaarli Kiriku Kontsertkoor, dirigendid Pärtel Toompere ja Piret Aidulo

Kontserdi kunstiline juht on Hirvo Surva, korraldaja Eesti Kooriühing. Kontserdist teeb ülekande Klassikaraadio. Sissepääs on vaba.

Tagasi