Muusikauudised

Robert Jürjendali, Raul Söödi ja Tauno Aintsi uudisteosed kontserdil „6 keelel 4 häälel“

20.–22. septembrini tulevad kontsertidel pealkirjaga „6 keelel 4 häälel“ esiettekandele Robert Jürjendali „See öö oli pikk“ (tekst Doris Kareva) kammerkoorile ja kolmele elektrikitarrile, Raul Söödi „Vaikusestki vaiksem” (tekst Raul Sööt) kammerkoorile ja kahele kitarrile ja Tauno Aintsi Kontsert elektrikitarrile ja segakoorile (tekst rahvapärimusest).

Uudisteosed kannavad Daniel Reussi juhatusel ette Eesti Filharmoonia Kammerkoor koos kitarristidega Marzi Nyman (kitarr, Soome), Ain Agan (kitarr), Paul Daniel (kitarr) ja Weekend Guitar Trioga (koosseisus Robert Jürjendal, Tõnis Leemets, Mart Soo).

Kontserdid leiavad aset 20. septembril kell 15 Estonia kammersaalis, 21. septembril kell 18 Viljani Pärimusmuusika Aidas ning 22. septembril Rakvere Rahvamajas. Tund enne kontserdi algust räägivad oma teostest ka autorid ise.

Tauno Aintsi uus teos on inspireeritud Mare Kõiva raamatust „Eesti loitsud“, põhineb maarahva kultuuri arusaamadel ning tuletab meelde sõna ürgset jõudu. Robert Jürjendal  toob kuulajateni maastikulise helidemaailma, kus vahelduvad erinevad kõlavärvid ja elektroakustilised vibratsioonid. Raul Sööt kaalub kahe instrumendi – hääle ja keele – kontraste ning ühisosa, vastandades ja sobitades nende natuure ja heliesteetikat.

Kontserdid toimuvad koostöös Viljandi Kitarrifestivaliga. Tallinna kontsert kuulub Estonia maja 100 festivaliprogramm.

Tagasi