Muusikauudised

Robert Jürjendali ja Liis Viira kontsert „Tasasele maale“ Niguliste kirikus


Robert Jürjendal
Foto: Heiti Kruusmaa

Täna, 3. detsembril kell 19 toimub Niguliste kirikus kontsert „Tasasele maale“, kus esinevad Robert Jürjendal (kitarr) ja Liis Viira (harf). Eestimaa loodusest inspireeritud kontserdile on muusika loonud Robert Jürjendal, kelle lihtsatest meloodilistest paladest sünnivad elektroonika abil fantaasiarikkad heliväljad.

Robert Jürjendal on helilooja ja kitarristina tegutsenud läbi aastate koos paljude Eesti ja välismaa artistidega nagu Weekend Guitar Trio, UMA, Arvo Urb, Riho Sibul, Markus Reuter, Tim Bowness, Jan Bang jpt. Lisaks kitarrile on Robert Jürjendal komponeerinud muusikat keelpillikvartetile, klavessiinile, vaskpillidele, häälele, erinevatele ansamblikoosseisudele ning kooridele. Ta on loonud muusikat ka mitmetele teatrilavastustele ning dokumentaalfilmidele. 2013. aasta kevadel andis Jürjendal välja oma esimese sooloplaadi „Rõõmu allikas“ („Source of Joy“, Unsung Records).

Kontserdil on kaastegev helilooja ja harfimängija Liis Viira, kellega koos mängis Jürjendal eelmisel aastal ansambli Weekend Guitar Trio 20. sünnipäeva kontsertidel. Viira tegutseb vabakutselise heliloojana, mängib harfi Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris ning ansamblis Una Corda. Ta on ka oodatud külalissolist mitmetes koosseisudes.

Kontsert toimub festivali „Jõulujazz“ raames.

Vaata ka: Jazzkaar
Sündmus Facebookis

Tagasi