Muusikauudised

René Eespere vokaalsümfoonilise teose "Glorietur" esiettekanne Eestis

19. aprillil kell 19 Estonia kontserdisaalis toimuval kontserdil "Kuldne klassika" kõlab Eesti esiettekandena René Eespere vokaalsümfooniline teos "Glorietur" ("Ülistatagu").

Teos solistidele, meeskoorile ja sümfooniaorkestrile on valminud möödunud aastal Peterburi Jaani kiriku taasavamiseks ning teose kannavad ette Rahvusooper Estonia solistid Kristel Pärtna (sopran), Juuli Lill (metsosopran), Oliver Kuusik (tenor), Rauno Elp (bariton), Eesti Rahvusmeeskoor ja Rahvusooper Estonia Sümfooniaorkester Arvo Volmeri dirigeerimisel.
Lisaks René Eespere teosele on kavas Johannes Brahmsi Viiulikontsert D-duur, op. 77 (solist Alina Pogostkina) ja Sümfoonia nr 1 c-moll, op. 68.

Viiuldaja Alina Pogostkina, 2005. aasta Sibeliuse konkursi võitja, on sündinud Peterburis, aga praegu elab Saksamaal. Lisaks Sibeliuse konkursile on ta võitnud mitmeid teisigi: Louis Spohri konkurss Freiburgis (1997), Concours Reine Elisabeth Brüsselis (2001), rahvusvaheline viiulikonkurss Indianapolises (2002) jpt. Ta on esinenud koos väga paljude nimekate orkestrite ja dirigentidega.

Tagasi