Muusikauudised

Reedel saab alguse uus muusikasündmus „Lääne-Harju kammermuusika päevad“

17.–18. mail toimub Paldiski linnas ja selle lähiümbruses esmakordselt muusikafestival „Lääne-Harju kammermuusika päevad“, mis pakub kolme eriilmelist kammermuusika kontserti. Üles astuvad Valle-Rasmus Roots, Maarja Purga, Toomas Vavilov, Johan Randvere, Kaspar Uljas ning keelpillikvartett Prezioso.
 

Keelpillikvartett Prezioso. Foto: Sadu-Triste Juurikas

Lääne-Harju kammermuusika päevad on esmakordselt toimuv muusikasündmus, mis ühendab Lääne-Harju valla erinevaid kontserdipaiku, pakkudes publikule kahe päeva jooksul eriilmelisi kontserte kammermuusika žanris. Idee autori ja festivali esineja, metsosopran Maarja Purga sõnul oli festivali idee üheks tõukeks asjaolu, et Paldiski asub küll Tallinnast rongisõidu kaugusel, kuid väga palju kõrge kvaliteediga klassikalise muusika kontserte seal ei toimu. „Nii tekkiski mõte Paldiskis kontserte korraldada, et kohalikel elanikel oleks võimalus ka oma kodulinnas ja selle lähiümbruses kultuuri nautida,“ sõnab Purga, kes ise elab Saksamaal, kuid on isiklikus seoses Lääne-Harju vallaga läbi Paldiskis elava ema. Purga sõnul on ta tähele pannud, et Paldiskis toimub küll kontserte, kuid valdavalt on need välilaval. „Kuna kammermuusikat on välilaval ikkagi keerulisem esitada ja kuulata, on oluline ka muusikat ümbritsev saal,“ räägib lauljanna. „Tänavuseks festivaliks said valitud kolm eriilmelist paika, millest kaks asuvad Paldiski linnas ning üks Padisel. Loodetavasti see sündmus kasvab järgnevatel aastatel ning paljud ilusad kontserdipaigad Lääne-Harju vallas saavad täidetud kauni kammermuusikaga!“ 
 

Maarja Purga. Foto: Anna Tena

Kahel päeval pakub festival „Lääne-Harju kammermuusika päevad“ kuulamiseks kolme kontserti. Avakontserdil astub üles mitmete konkursside laureaat, tšellist Valle-Rasmus Roots, kelle esituses kõlavad J. S. Bachi soolosüidid ja C. A. Piatti kapriisid tšellole. Kogu perele suunatud kontserdil esinevad laupäeva, 18. mai lõunal klarnetist Toomas Vavilov ja pianist Johan Randvere, kes tutvustavad klassikalise muusika meloodiad ning põnevaid instrumente pere pisematele. Festivali lõpetab tangorütmidest inspireeritud kontserdikava, esitajateks metsosopran Maarja Purga, bandooniumi mängija Kaspar Uljas ning keelpillikvartett Prezioso. 

Kontserdid toimuvad 17.–18. mail Paldiski Nikolai kirikus, Padise kloostris ning Lääne-Harju Muusika- ja Kunstide kooli Paldiski Rae õppekoha saalis. Festivali korraldab SA Eesti Interpreetide Kontserdid koostöös Lääne-Harju valla, Lääne-Harju Muusika- ja Kunstide kooli ja Padise kloostriga. 

Piletid on saadaval Piletilevis ja Fientas.

Tagasi