Muusikauudised

Reedel algab rahvusvaheline nüüdismuusika festival Afekt

Rahvusvaheline Nüüdismuusika Festival Afekt toimub Tallinnas ja Tartus 27. oktoobrist – 1. novembrini. Afekt esitleb tippinterpreetide ja ansamblite esituses nüüdismuusikat alates klassikutest kuni hetkel rahvusvahelistel lavadel domineerivate kesksete ja värskeimate teemadeni. Festival pakub kuulamiseks-vaatamiseks eriilmelisi programme: nii audiovisuaalile kui muusikateatrile keskendunud kontserte, eksperimentaalmuusikas märgilise tähenduse saanud teoseid, verivärskelt valminud uuskontseptualismile pühendunud kavasid.

Esmakordselt Eestis kõlavad nüüdismuusika suurkujude Pierre Boulezi ja Gerald Grisey sümfoonilised teosed, mida esitab Eesti Riiklik Sümfooniaorkester šveitsi dirigendi Baldur Brönnimanni juhatusel. Publikuni jõuavad Elis Vesiku, Mart Siimeri, Age Veeroosi, Liisa Hirschi, Marianna Liigi, Helena Tulve ja Michael Finnissy esiettekanded ning Alvin Lucieri, Lepo Sumera, Erkki-Sven Tüüri, Alexander Schuberti, Fausto Romitelli, Peter Ablingeri, Rainer Bürcki, John Cage’i, Marc Andre, Olga Neuwirthi, Georges Aphergise, Vinko Globokari ja paljude teiste teosed.

Festivali olulisemad esinejad on Schallfeld Ensemble (Austria), Trio Accanto (Saksamaa), sopran ja performance-kunstnik Sirje Viise (Berliin), ERSO, ansambel U:, organist Ulla Krigul ja Yxus Ensemble.
Kontserdid leiavad aset Tallinna Telliskivi Loomelinnaku Vabal Laval, Tartu ja Tallinna Erinevate Tubade Klubis, Tartu Pauluse kirikus, Tartu Genialistide klubis ja mujal. Festivali kunstiline juht on Monika Mattiesen.

Vaata ka: Festival Afekt

Tagasi