Muusikauudised

Reedel algab ACCORDIONF[est] 2023

Akordionimuusika festival pakub sel aastal üheksat kontserti Tallinnas ja Tartus. Kavas on muusika barokist džässini ning mitmed esiettekanded.

Avakontserdil „Kontrastid“ toovad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia akordioniüliõpilased kuulajateni mitmed muusikalised kontrastid erinevate esituskoosseisude näol, seda nii solistide kui ka kvintetina. Väliskülalistest akordionivirtuoosid moodustavad aga kontserdile geograafilise kontrasti – Mirco Patarini Itaaliast, Jef de Haes Belgiast ja Laimonas Salijus Leedust. Kontsert 20. oktoobril EMTA suures saalis toimub koostöös müriaadFESTiga.

  Henri Zibo. Foto: accordionfest.ee
 

21. oktoobril saab Eesti Raadio 1. stuudios kuulata džässikontserti „The Legends of Otranto“. Laval on Ferdinando Romano (kontrabass, Itaalia), Veli Kujala (akordion, Soome), Kirke Karja (klaver) ja Ramuel Tafenau (klaver). Kontserdist teeb otseülekande Klassikaraadio.

24. oktoobril toimub Tallinnas Hopneri majas Prantsuse barokiõhtu. Suurepärane akordionist Vincent Lhermet esineb soolokavaga ning näitab kuivõrd põnevalt võib vanamuusika akordionil kõlada.

Eesti akordionist ja Accordionfesti peaprodutsent Henri Zibo esineb esmakordselt festivalil täispika soolokavaga, esitades neli spetsiaalselt selleks kontserdiks tellitud teost Evelin Sepparilt, Pärt Uusbergilt, Patrik Sebastian Undilt ja Lauri Jõelehelt. Kontsert pealkirjaga „Teekond: Uus&Vana“ toimub 26. oktoobril Viimsi Artiumis.

Festivali lõppkontserdil 28. oktoobril EMTA suures saalis astub üles Accordionfesti kammeransambel Kaspar Männi juhatusel. Esiettekandele tuleb Tze Yeung Ho spetsiaalselt festivalile kirjutatud kontsert akordionile, löökpillidele ja kammerorkestrile „toisin kun sinä“ (solistid Jennifer Torrence ja Momir Novaković). Lisaks on kavas Otto Iivari, Stephen Hartke ja Timo Steineri looming.

ACCORDIONF[est] toimub tänavu kolmandat korda, festivali kunstiline juht on Momir Novaković.

Kogu festivali kava: ACCORDIONF[est]

Tagasi