Muusikauudised

Rahvusvaheline suursündmus ISCM World Music Days 2019 toimub Eestis2019. aastal tähistab festival Eesti Muusika Päevad oma 40. juubeliaastat ning toob Eestisse rahvusvahelise suursündmuse ISCM World Music Days, teemaga „Läbi laulude metsa” („Through the Forest of Songs“), mis on ühine rännak läbi lugude ja laulude, keskendudes loodusele ja koorilaulule.

ISCM (International Society for Contemporary Music) World New Music Days ehk maailma muusikapäevad on iga-aastane ülemaailmne nüüdismuusika festival, mis on kujunenud üheks olulisemaks rahvusvaheliseks kaasaegse muusika festivaliks maailmas. Festival toimub kord aastas iga kord erinevas riigis, tehes alati koostööd kohaliku suurima kaasaegsele muusikale keskendunud festivali või organisatsiooniga. 2017. aastal toimus festival Kanadas, Vancouveris, 2018. aastal Hiinas, Pekingis ning pärast Eestit rändab 2020. aastal festival Uus-Meremaale, Christchurchi ja Aucklandisse.

Festivali kavas kuuleb Eesti uudisloomingut heliloojatelt Tatjana Kozlova-Johannes, Ülo Krigul, Toivo Tulev, Galina Grigorjeva, Helena Tulve, Elis Hallik, Margo Kõlar, Ardo Ran Varres, Age Veeroos jpt ning viimase kümne aasta värskeimat nüüdismuusikat rohkem kui 50 erinevast riigist.

Festivalil esitavad rahvusvahelist ning Eesti heliloojate heliloomingut parimad Eesti kollektiivid nagu ERSO, Tallinna Kammerorkester, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Vox Clamantis, Collegium Musicale, Ellerhein, Eesti Rahvusmeeskoor, Eesti Politsei- ja Piirivalveorkester, Hortus Musicus, Yxus, Ansambel U:, Resonabilis, Una Corda jne ning külaliskoosseisud Lätist, Rootsist ning Soomest. Duo- ja soolokontsertidega osalevad festivali kavas silmapaistvad interpreedid ning muusikud nagu Kadri-Ann Sumera, Talvi Hunt, Ulla Krigul, Signe Sõmer, Vambola Krigul, Kristi Mühling ja Monika Mattiesen, jazz-koosseisus astub üles Laura Põldvere.

9 päeva kestev rahvusvaheline festival toimub peamiselt Tallinnas, aga ka Tartus ning Alatskivil ja Laulasmaal. 2019. aasta festivali kontserdid toimuvad Lennusadamas, Kultuurikatlas, Estonia kontserdisaalis, Jaani kirikus, Niguliste kirikus, Mustpeade majas, ERRi 1. Stuudios ja Kanuti Gildi SAALis Tallinnas, Arvo Pärdi Keskuses Laulasmaal, Tartu Jaani kirikus, Alatskivi loss ja mujal. Festivali kunstilised juhid on Märt-Matis Lill ja Timo Steiner.

2019. aasta festivalipassid on soodushinnaga saadaval Fientas ning Piletilevis.

Vaata ka:
World Music Days 2019
Facebook

Tagasi