Muusikauudised

Pärnu Linnaorkestri 25. juubelihooaeg saab piduliku lõppakordi


  Pärnu Linnaorkester
  Foto: Carine Isand
  Sel reedel, 26.aprillil kell 19 toimub Pärnu Linnaorkestri hooaja lõppkontsert. Tšellol soleerib Valle-Rasmus Roots, õhtut juhatab Jüri Alperten.

"Tänavuse hooaja lõppkontserdiga tähistame oma 25. tegevusaastat, mis on igati paras täiskasvanuiga. Kontserdi kunstiline juht on orkestri armastatud ja kauaaegne peadirigent Jüri Alperten. Kava on suursugune ja võimas. Heameel on tõdeda, et laval on kõrvuti orkestrandid algkoosseisust, pikaajalised koostööpartnerid ja uus põlvkond", sõnas orkestri produtsent Helen Erastus.

"Kavas on romantismi absoluutsesse tippu kuuluvad teosed. Kõlavad Pjotr Tšaikovski Sümfoonia nr. 5 e-moll op. 64 ja Antonín Dvořáki Tšellokontsert, mis on üks kauneimaid teoseid tšellole. Soleerib noor ja andekas Valle-Rasmus Roots, kelle hiljutisim saavutus on I preemia Balti Keelpillimängijate Konkursil 2018. aasta detsembris Leedus, Vilniuses. Valle-Rasmus mängib pillimeister Celeste Farotti poolt 1904. aastal Milanos valmistatud rariteetsel tšellol, mille on tema kasutusse andnud Eesti Pillifond", tutvustas omalt poolt kontserti dirigent Jüri Alperten.

Vaata ka: PLO

Tagasi