Muusikauudised

Pärnu Linnaorkester toob ettekandele Urmas Sisaski ja Siiri Sisaski loomingu

Kontserdil „Sammalroheline linnutee“ 10. detsembril Pärnu kontserdimajas jõuavad kuulajani esmakordselt orkestriseades ürgse väega Siiri Sisaski laulud Andrus Rannaääre seadetes. Marcel Johannes Kits soleerib Urmas Sisaski Tšellokontserdis „Must auk“. Esiettekandele tuleb Urmas Sisaski „Floret silva nobilis“, kus Pärnu Linnaorkestriga koos on laval Pärnu Kammerkoor ja Tallinna Kammerkoor. Kontserti juhatab Aivo Välja.

Siiri Sisask: „Üha enam tundub mulle, et Urmase ja minu muusika on võrreldav pigem sisu, mitte niivõrd muusikalise käekirja poolest. Nii et ehkki „kosmos“ on sama, on ettekantavad lood siiski pärit erinevatest „galaktikatest“. Urmase muusika kõneleb iseenda eest ja ma ei tahaks sissejuhatavaid sõnu tema muusika suunal lausuda. Usun, et inimesed, kes kontserti kuulama tulevad, kuulevad kindlasti temalt midagi sellist, mida nad ka ootavad. Minu puhul võin öelda, et need laulud, mida esitame, on loodud Uku Masingu tekstidele ja ma olen kaua oodanud, et saaksin neid esitada just sellises vormis ja selle koosseisuga, nagu nad täna kuuldavale tulevad. Oleme dirigent Aivo Väljaga lapsepõlvesõbrad, kasvasime koos ja on äärmiselt meeldiv ka nüüd laval koos musitseerida.“
Siiri Sisaski esituses kõlab kuus laulu Uku Masingu tekstidele: „Sumeri naine“, „Punane täht“, „Sammalroheline“, „Sellel õhtul“, „Ikkagi veel ei tea“ ja „Küll tean“. Laulud on orkestrile seadnud Andrus Rannaääre.

Pärnu Linnaorkester loodi 1994. aastal ning tähistab tänavu 30. juubelihooaega, hoides klassikalist muusikat kuurortlinna südames. Lääne-Eesti ainus professionaalne sümfooniaorkester on arendanud ja rikastanud kohalikku kultuurielu ning Eesti muusikakultuuri laiemalt, pakkudes kõrgetasemelisi muusikaelamusi nii suvepealinna, kogu Eesti kui ka rahvusvahelisele publikule.

Orkestri missioon on leida üles noored muusikud ja pakkuda neile esinemisvõimalust koos professionaalse kollektiiviga ning julgustada elukutse valikul. Mitmekülgsed, žanriliselt vaheldusrikkad ja loomingulised hooajad on pakkunud rohkelt esinemisi Pärnu traditsioonilistel sündmustel, erinevates muusikalavastustes ja ooperites. Lisaks on salvestatud arvukalt Eesti heliloomingut, väärtustades kodumaiste autorite töid. Väljapaistvate loominguliste saavutuste eest on Pärnu Linnaorkester kahel korral pälvinud Pärnu Muusika Aastapreemia (2002, 2007).

Lisainfo: Pärnu Linnaorkester
 

Tagasi