Muusikauudised

Olga Voronova ja Mati Mikalai kontsert Mustpeade Majas

Mustpeade Majas toimub 25. veebruaril kell 19 kontsert, kus astuvad üles Olga Voronova (viiul) ja Mati Mikalai (klaver). Kammerõhtu kavas tulevad ettekandele Oliver Messiaeni „Teema variatsioonidega viiulile ja klaverile“, Béla Bartóki „Rumeenia tantsud“ viiulile ja klaverile Sz. 56 ning George Enescu „Impressions d’Enfance“ viiulile ja klaverile D-duur op.28.

Olga Voronova on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia 1999. aastal bakalaureusekraadiga ja 2002. aastal magistrikraadiga professor Endel Lippuse viiuliklassis. Ta tunnustatud interpeet, kes on astunud solistina üles Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Narva Linna, Eesti Muusikaakadeemia ja Tallinna Muusikakeskkooli Sümfooniaorkestrite ning Tallinna Kammerorkestri ees, samuti on Olga Voronova aktiivselt tegev kammermuusik. Alates 1995. aastast töötab Voronova Tallinna Kammerorkestris ja aastast 2001 on Tallinna Keelpillikvarteti liige.

Mati Mikalai lõpetas 1995. aastal Eesti Muusikaakadeemia Bruno Luki, Ivo Sillamaa ja Lauri Väinmaa juhendamisel nng omandas 2002. aastal samas magistrikraadi. Ta on esinenud solistina, kammermuusikuna ja orkestrite ees mitmel pool Eestis ning välismaal sh koos Gidon Kremeri ja tema noorteorkestriga Kremerata Baltica. Mikalai on teinud koostööd mitmete Eesti interpeetidega, sagedam koostöö seob teda pianist Kai Ratassepa, saksofonist Virgo Veldi, trompetist Indrek Vau, klarnetist Tarmo Pajusaare, oboemängija Kalev Kuljuse, viiuldajate Arvo Leiburi ja Olga Voronovaga ning tšellist Pärt Tarvasega. Mati Mikalai õpetab klaverit Tallinna Muusikakeskkoolis (aastast 1997, alates 2001 osakonna juhataja) ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (aastast 2000).

Kontsert oli ettekandel ka 25. veebruaril Loo Kultuurikeskuses.

Vaata ka: Interpreetide Liidu koduleht

Tagasi