Muusikauudised

Neljapäeval kõlab Tallinnas igatsev Sireen

Kammernaiskoor Sireen dirigent Laura Štoma juhatusel kutsub neljapäeval, 24. novembril kell 19 Tallinnasse Peeteli kirikusse kontserdile, mis kannab pealkirja „Igatsus. Longing. Ilgas“.

Lätlanna Laura Štoma jaoks on see esimene kontsert Sireeni dirigendina. „Sõnaga igatsus seostub tihti mõni kallis inimene, kellest puudust tunneme, kuid see on vaid üks võimalikke tõlgendusi. Perekond, kodumaa, sõbrad, mälestused minevikust, Jumal, või hoopis jõulutuled ja jõuluimed, ning mis hetkel paljudele oluline – rahu ja vabadus. See on vaid lühike loetelu kõigest, mille järele inimene võib igatseda,” sõnab dirigent kontserdi tutvustuseks. Kavas: Johannes Brahms, Bob Chilcott, Ēriks Ešenvalds, Gustav Ernesaks, Arvo Pärt, Mart Saar, Pärt Uusberg jt.

Piletid hinnaga 10 eurot ja 5 eurot (õpilased, üliõpilased ja pensionärid) on müügil kohapeal 30 minutit enne kontserdi algust.


Kammernaiskoor Sireen

Kammernaiskoor Sireen loodi 2011. aasta novembris ja on alates sellest olnud aktiivne ja silmapaistev kollektiiv nii Eesti kooriliikumises kui ka kaugemal. Sireene on silmatud kontserte andmas kirikutes, kontserdisaalides, kiviklibustel randadel ja tehasehoonetes. Kuigi koor on oma esitluses uuendusmeelne, on selle prioriteet siiski muusika kvaliteet ning professionaalne kõla. Sireeni repertuaar varieerub vanamuusikast tänapäevase heliloominguni, väärtustades seejuures koostööd noorte ning andekate Eesti heliloojatega. Aastate jooksul on Sireen saanud auhinnalisi kohti Tallinna rahvusvahelisel koorifestivalil ja 2019. aastal võitis I preemia täiskasvanute kooride kategoorias EBU rahvusvahelisel koorikonkursil „Let The Peoples Sing“ (2019). 2016. aastal ilmus koori debüütalbum „Terra Incognita”. Valmimas on Sireeni teine stuudioalbum „Terra Feminarum”, mis jõuab kuulajateni 2023. aastal.  

Laura Štoma on Läti dirigent ja sopran, kes alustas muusikaga tegelemist juba lapsepõlves. Ta on lõpetanud Jāzeps Vītolsi nimelise Läti Muusikaakadeemia ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia. Oma lõpueksamil dirigeeris Laura Eesti Riiklikku Sümfooniaorkestrit. Lisaks dirigendikarjäärile on oluline ka Laura Štoma roll professionaalse lauljana. Õpingute jooksul Riias ja Tallinnas jätkas ta tööd Läti Raadio koori ja Läti Kultuuriakadeemia segakoori Sōla juures. 2022. aasta suvest jätkab Laura oma karjääri Tallinnas, kus ta töötab Eesti Filharmoonia Kammerkoori lauljana ja juhatab Kammernaiskoori Sireen.

Tagasi